Na polu Hillside Golf Club odbywa się Final Qualifying w którym bierze udział  Adrian Meronk. Jednodniowa rywalizacja (2 rundy stroke play) w której uczestniczy  72 uczestników zarówno zawodowcy jak i amatorzy) wyłoni trzech graczy, którzy otrzymają możliwość udziału  w 145 edycji  turnieju – The Open (10-17 lipca 2016).

The Open Championship, zwany również The Open lub British Open – najstarszy z czterech głównych męskich turniejów golfowych. Jest jedynym turniejem z serii rozgrywanym poza USA. Obecnym mistrzem jest amerykanin Zach Johnson, który zwyciężył w 2015 na polu St Andrews w Fife, w Szkocji.

Od 1979 The Open jest rozgrywany w trzeci weekend lipca. Jest trzecim w kolejności w roku turniejem głównym po The Masters i U.S. Open a przed PGA Championship. Turniej kończy się w niedzielę począwszy od 1980. Od 1966 do 1979 turniej rozpoczynał się w środę a finałowa runda rozgrywana była w sobotę. Przed 1966 dwie ostatnie rundy rozgrywane były w piątek. Przed 1926 wszystkie 4 rundy rozgrywane były w dwa dni.

Turniej rozgrywany jest co roku na jednym z dziewięciu pól w Szkocji lub Anglii. Raz w 1951 rozegrany został w Irlandii Północnej na polu Royal Portrush.

The Open rozgrywany jest na 72 dołkach. Po 36 następuje cut. Do dalszej gry dopuszczanych jest najlepszych 70 zawodników. W przypadku remisu rozgrywana jest, unikalna dla The Open, dogrywka na czterech dołkach. Przy dalszym braku rozstrzygnięcia gracze rozgrywają kolejne dołki do rozstrzygnięcia.

 

Golf Guru
Szukamy właśnie Ciebie Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.