Na polu Hillside Golf Club odbywa się Final Qualifying w którym bierze udział  Adrian Meronk. Jednodniowa rywalizacja (2 rundy stroke play) w której uczestniczy  72 uczestników zarówno zawodowcy jak i amatorzy) wyłoni trzech graczy, którzy otrzymają możliwość udziału  w 145 edycji  turnieju – The Open (10-17 lipca 2016).

The Open Championship, zwany również The Open lub British Open – najstarszy z czterech głównych męskich turniejów golfowych. Jest jedynym turniejem z serii rozgrywanym poza USA. Obecnym mistrzem jest amerykanin Zach Johnson, który zwyciężył w 2015 na polu St Andrews w Fife, w Szkocji.

Od 1979 The Open jest rozgrywany w trzeci weekend lipca. Jest trzecim w kolejności w roku turniejem głównym po The Masters i U.S. Open a przed PGA Championship. Turniej kończy się w niedzielę począwszy od 1980. Od 1966 do 1979 turniej rozpoczynał się w środę a finałowa runda rozgrywana była w sobotę. Przed 1966 dwie ostatnie rundy rozgrywane były w piątek. Przed 1926 wszystkie 4 rundy rozgrywane były w dwa dni.

Turniej rozgrywany jest co roku na jednym z dziewięciu pól w Szkocji lub Anglii. Raz w 1951 rozegrany został w Irlandii Północnej na polu Royal Portrush.

The Open rozgrywany jest na 72 dołkach. Po 36 następuje cut. Do dalszej gry dopuszczanych jest najlepszych 70 zawodników. W przypadku remisu rozgrywana jest, unikalna dla The Open, dogrywka na czterech dołkach. Przy dalszym braku rozstrzygnięcia gracze rozgrywają kolejne dołki do rozstrzygnięcia.

 

You may also like

Comments are closed.