Strona główna » Mateusz Gradecki awansował na wyższy poziom europejskiego golfa
ARTYKUŁY WIADOMOŚCI GOLFOWE

Mateusz Gradecki awansował na wyższy poziom europejskiego golfa


Mateusz Gradecki – jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów – zakończył swój pierwszy sezon w europejskiej lidze Pro Golf Tour na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu awansował do prestiżowych rozgrywek Challenge Tour w przyszłym sezonie. 

„Mój ostatni turniej Pro Golf Tour w tym sezonie nie należał do łatwych. Układ tabeli i przebieg tego turnieju sprawił, że runda finałowa miała decydujące znaczenie i wymagała ode mnie pełnej koncentracji. Osiągnąłem cel – jestem niesamowicie zadowolony z końcowego rezultatu i miejsca w top 5 sezonu Pro Golf Tour. To był długi i ciężki sezon. Wiele się nauczyłem podczas mojego pierwszego roku w zawodowym golfie. Uwielbiam to co robię i cieszę się, że ciężka praca przynosi efekty. Teraz przede mną kilka miesięcy ciężkiego treningu i przygotowań do jeszcze lepszego sezonu 2019!” powiedział Mateusz Gradecki

Dla Gradeckiego udział w Challenge Tour to awans na wyższy poziom zawodowej rywalizacji, udział w turniejach rozgrywanych na całym świecie i możliwość walki o nagrody sięgające dziesiątek tysięcy euro. Jednakże wyższa stawka i większa konkurencja w grze nie będzie dla niego niczym nowym.

„Start w sezonie Challenge Tour to nowe wyzwanie, ale przygotowuję się do niego już od dawna.  Brałem już udział w turniejach rangi Challenge Tour, zdążyłem więc poznać charakterystykę tych zawodów i ich poziom. Jestem też przyzwyczajony do intensywnego rytmu turniejowego, już od czasów mojej kariery amatorskiej i startów w amerykańskiej akademickiej lidze NCAA. Cały czas trenuję i przygotowuję się do rywalizacji na coraz wyższym poziomie. Nieustannie doskonalę moją grę i rozwijam się do rywalizacji z najlepszymi” dodał Mateusz Gradecki.

Długofalowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

„Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu”  dodał polski golfista.

Mateusz Gradecki wrześniu 2018 roku zapisał się już w historii polskiego golfa, gdy w niemieckim Neu Ulm jako pierwszy Polak odniósł zwycięstwo w zawodowym turnieju, rozgrywanym poza granicami kraju.

Warto też podkreślić, że Mateusz Gradecki jest dopiero drugim w historii Polakiem, który wystąpi w całym sezonie Challenge Tour. Przed nim dokonał tego jedynie kolega Mateusza z reprezentacji Polski, Adrian Meronk, który przeszedł na zawodowstwo w 2016 roku i rozpoczął starty w Challenge Tour w 2017 roku.

 

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!