728x90 Toyota Lato Aygo v1
Strona główna » ARTYKUŁY » WYJAZDY GOLFOWE » Costa del …. Golf część I
ARTYKUŁY WYJAZDY GOLFOWE

Costa del …. Golf część I

728x90 Toyota Lato CorollaSD v1

Costa del …. Golf  część I

Costa del Sol nazywane jest przez golfistów Costa del Golf ze względu na ponad 70 pól golfowych rozsianych po całym wybrzeżu. Wszystkie mają jedną cechę wspólną – wspaniały, suchy i słoneczny klimat przez cały rok. Na Costa del Sol znajdziemy pola golfowe dla graczy o bardzo różnym stopniu zaawansowania, od kompletnie początkujących do zaawansowanych i doświadczonych. Od Alcaidesy po Valderramę.

Pola golfowe, których listę przedstawimy w kilku częściach, należą do najatrakcyjniejszych w całej Andaluzji, jednak największa koncentracja pól golfowych na Costa del Sol, jest w okolicach Marbella. Ceny “green fees” pól golfowych w Maladze i innych rejonach Costa del Sol wahają się od 45 do 150€.

W skład Alferini Golf Club, wchodzą także dwa inne pola – Flamingos Golf i Tranmores. Wszystkie trzy pola zostały zaprojektowane przez Antonio Garcia Garrido. Dwa pierwsze to pola klasy mistrzowskiej, 18-dołkowe Tramores to pole typu executive, zaprojektowane z myślą o treningu krótkiej gry. Alferini  ma długie fairwaye i szerokie greeny. Położone w dolinie, chronione przez góry jest prawdziwą oazą spokoju i natury. Pole otaczają dwa jeziora, które stanowią przeszkodę na wielu tutejszych dołkach.

Aloha Golf Club, którego układ i otoczenie są naturalnie wkomponowane w pagórkowaty krajobraz oferuje wiele ciekawych dołków i jest nieskazitelnie utrzymane. 18 dołków,  Par: 72  wielkość: 6,261m. Zaprojektowane przez Javiera Arana.

Cabopino Golf Club to nowoczesny design z pięknym widokiem na morze. Otwarte w kwietniu 2001 roku 18 dołkowe pole Par 71 zaprojektowane przez hiszpańskiego architekta Juana Ligues . Bardzo malownicze z widokiem na góry i morze. Wózki golfowe są obowiązkowe, ale wliczone w cenę green fee.

Guadalmina Golf Club oferuje 2 pola. Pole Południowe jest drugim najstarszym polem na Costa del Sol. Jest trudne i odpowiednie raczej dla doświadczonych graczy. Pole Północne biegnie równolegle do przebiegu Południowego i ma wiele zagrożeń wody.  Pola zaprojektowane przez Falco Nardi
i Javiera Arana oba Par 72

La Quinta Golf and Country Club składa się z 3 9-dołkowych pól. Tory są zaprojektowane tak, aby pole było dość wymagające. Par: 72 Projektant: Antonio Garcia Garrido i Manuel Piñero

Las Brisas Golf Club to malownicze pole, który ma mnóstwo zagrożeń wodnych i bunkrów chroniących przede wszystkim podwyższone greeny.  Ze względu na to, że wymaga więcej niż tylko długie drivy, by nie narazić się na niebezpieczeństwa.  Par: 72 Projektant: Robert Trent Jones

Los Naranjos Golf Club to atrakcyjne i dobrze rozplanowane pole zaprojektowane przez Roberta Trenta Jonesa. Kilka pagórków i kilka ciasnych torów wijących się wśród drzew pomarańczowych. Golfiści powinni być świadomi, że istnieje duża różnica pomiędzy przednią i tylną 9. Par: 72

Ponad 8h słońca każdego dnia czyni te miejsca rajem dla golfisty, o każdej porze roku. Szczególnie atrakcyjne do gry są miesiące zimowe i jesienne, gdzie słońce przyciąga graczy z najprzeróżniejszych zakątków Europy.

 

 

 

 

 

Zapisz

728x90 Toyota Lato CorollaTS v2

Magdalena Godziębska

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

REKLAMA