Strona główna » Kamperem na golfa – gdzie cię kółka poniosą
ARTYKUŁY WYJAZDY GOLFOWE

Kamperem na golfa – gdzie cię kółka poniosą

 

Nasze wakacje rozpoczęliśmy od Jeziora Garda, które od południa otoczone jest polami golfowymi.

Lago di Garda

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lago_di_Garda

 

Pierwszy dzień i nasze wrażenia – jest niesamowicie , kamper daje wolność – wolność wyboru miejsca: jest fajnie zostajesz, zmienia się pogoda – jedziesz dalej.

Jezioro Garda przywitało nas  mgłą z widocznością na 200 m ale i tak krajobraz zapiera dech w piersiach. Temperatura w październiku ok 21 stopni. Po zwiedzeniu uroczego miasteczka: Peschiera del Garda ruszyliśmy szukając  najbliższego pola golfowego.

Pierwsze na naszej drodze to: Golf Club Paradiso Del Garda,

Dość ekskluzywne miejsce, zaprojektowane pod niemieckich turystów z hotelem, basenami, placem zabaw. Cały kompleks wygląda jak pocztówka, bardzo dobrze rozbudowana practice area i duży ładny  driving  range.   Niby wszystko super idealne a jedna nas nie zachwyciło . Bardzo dużo gości z całego świata. Gramy dziewiątkę razem z dwójką Niemców, których wokół Gardy jest pełno. Pole niezbyt wymagające, w takim sobie stanie, a nasi współtowarzysze tak skupieni na grze, że nie starcza  czasu na  rozmowę. Tee shot, szukanie piłki Niemców, uderzenie i tak 9 dołków. Gra się wolno.  A jednak zabrakło tego „golf factor”. Zagraliśmy , wypiliśmy kawę i ruszyliśmy dalej.

Kolejny dzień i kolejny przystanek to Chervo Golf . Tutaj kolejny duży kompleks golfowy złożony  z trzech dziewiątek plus Exeutive Course. Można dowolnie „składać” osiemnastkę np. WHITE COURSE + RED COURSE albo WHITE COURSE  plus YELLOW COURSE uzyskując poziom gry  dla zaawansowanych golfistów jak i dla początkujących którzy oczekują dobrej zabawy i łatwej gry. Ponieważ tym razem chcemy wejść na pole z naszymi psami: Gimmim i Birdiem, gramy na White Course, bardzo przyjemnym rekreacyjnym polu, na którym fairwaye są bardzo szerokie  jak dwa rosyjskie lotniskowce. Greeny wielkie jak domek klubowy. Dzięki pięknej pogodzie i ładnym widokom, mimo tego że pole jest nudne,  spędzamy miło czas i dowartościujemy się, że gramy całkiem nieźle (co na tym polu, między nami mówiąc  nie jest takie trudne).

W czasie naszej obecności na polu rozgrywany jest duży Turniej Korporacyjny tak więc obserwujemy jak  Włosi organizują turnieje i jesteśmy pod wrażeniem że w czasie tygodnia na polu jest tyle osób (na liście startowej widzimy także dwa  polskie nazwiska)

Gimmie i Birdie mimo tego, że to  golfowe psy, są bardzo zmęczone spacerem, tak więc  po rundzie udajemy się do domku klubowego z pięknym widokiem na pole. Kuchnia jest bardzo dobra, jak  to na Włochy przystało. Arabiata tak ostra a zarazem tak dobra że trudno się jej oprzeć. Chociaż po czwartym dniu jedzenia pizzy i pasty powoli zaczynamy tęsknić za zupą Tom Yum z Rajszewa.

Sama podroż kamperem podoba nam się coraz bardziej, nie czujemy się jak na biwaku bo nasz kamper jest samowystarczalny co najmniej przez 3 dni. Rano prysznic, telewizor z dziwnym polskim kanałem TBN Polska, ładowanie komputera, telefonu,  czy śniadanie z pięknym widokiem na winnice na stokach gór z kawą z naszego kamerowego expressu  w ręku.

Na Chervo Golf oprócz naszego kampera, parkują jeszcze 2 inne, które chyba stanęły na dłużej niż nasze 5 godzin. Tak wiec kolejne miejsca musimy chyba zaplanować pod kątem noclegu na polu.

Już po tych paru dniach wiemy ze nasza przygoda golf + kamper nie skończy się na tym wyjeździe.


Zapytaliśmy Pawła z firmy Cordigo od której wynajęliśmy kampera:

Czy wyjazd kamperem na golfa to dobry pomysł?

– Tego nie wiem mam nadzieję że Wy mi to powiecie ale ideą caravaningu jest to aby można było zmieniać miejsca zależnie od pogody od tego czy miejsce w którym akurat jesteśmy jest nietrafione, czy nam się znudziło, czy tez usłyszeliśmy o czymś fajnym i chcemy pojechać  w dane miejsce. Caravaning to przede wszystkim wolność  przemieszczania się, to wolność na kółkach

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!