728x90 Toyota Lato Aygo v1
Strona główna » ARTYKUŁY » WYWIADY » Wywiad z Bogdanem Bigusem – finalistą Deutsche Bank Polish Masters
ARTYKUŁY WYWIADY

Wywiad z Bogdanem Bigusem – finalistą Deutsche Bank Polish Masters

728x90 Toyota Lato CorollaSD v1

Wywiad z Bogdanem Bigusem – finalistą Deutsche Bank Polish Masters

 

 

GolfGuru : Jak długo gra Pan w golfa i jak ta przygoda się zaczęła ?

Bogdan BigusJuż szósty  rok trwa moja przygoda z golfem, która rozpoczęła się całkiem przypadkowo. Skorzystałem z zaproszenia znajomego, grającego w golfa, na Driving Range w Wilanowie. To był mój pierwszy kontakt z kijem golfowym. Do tej pory uprawiałem różne sporty, a najbardziej cieszyło mnie, zwłaszcza w okresie letnim, pływanie. Jakoś nie wyobrażałem sobie biegania kilku godzin po polu golfowym w 30 stopniach ciepła. Z czasem jednak, po kilku wyjazdach na pole golfowe, coraz bardziej gra w golfa mnie wciągała, aż całkowicie oddałem się temu sportowi, choć ciągle jeszcze lubię pływać i utrzymywać formę uprawiając inne sporty.

 

GolfGuru:  Jest Pan jednym z najbardziej znaczących amatorów w Polsce, wygrał Pan szereg turniejów. Jaka jest Pana recepta na sukces w golfie dla amatora ?

Bogdan Bigus: Banał – jak w każdym sporcie, jeśli chce się osiągnąć wyniki, należy regularnie ćwiczyć (najlepiej pod okiem trenera) i z konsekwencją dążyć do wymarzonego celu.

 

GolfGuru: Ile czasu tygodniowo poświęca Pan na gry a ile na treningi ?

Bogdan Bigus: Nie mam jakiegoś specjalnego systemu treningowego – nie jestem zawodowcem. Na początku układało się to różnie, w miarę moich możliwości czasowych. Ostatnio, od ok. 2 lat poświęcam więcej czasu na ćwiczenia często pod okiem trenerów, głównie po to, aby utrzymać poziom, który osiągnąłem. Na grę i treningi poświęcam ok. 25 godzin tygodniowo.

 

GolfGuru: Co głównie Pan trenuje, jakie elementy gry w golfa ?

Bogdan Bigus: Praktycznie trenuję wszystkie elementy gry w golfa (jest jeszcze duużo do poprawienia). Jednak głównie skupiam się na: 

– ćwiczeniu podstawowych uderzeń (powtarzalność)

 

GolfGuru:Skąd Pan czerpie wiedzę o technice gry i sposobach treningów ?

Bogdan Bigus: Trochę fachowej literatury, rywalizacja z lepszymi graczami, a przede wszystkim od TRENERÓW PRO!

 

GolfGuru: Czy ma Pan jakiś wzór gracza zawodowego, który jest dla Pana przykładem i referencją ?

Bogdan Bigus: Nie bo nigdy nie będę grał jak oni i raczej ich nie oglądam bo gdy na nich patrzę jestem coraz bardziej sfrustrowany (swoją grą) , mam już wypracowane własne nawyki (rutynę), które udoskonalam ciągłymi ćwiczeniami.

 

GolfGuru: Pana ostatni sukces to wygranie cyklu 4 turniejów Deutsche Bank Polish Masters na Majorce w kategorii Stableford Brutto, oraz 3 miejsce w kategorii handicap netto.
Jak Pan to osiągnął ? Jak Pan się do tego przygotowywał ? Na co Pan zwracał uwagę w grze ?

Bogdan Bigus: Nie dodał Pan pięknego HOLE IN ONE w tym turnieju ze 110 m! Na moim amatorskim poziomie gry złożyło się na to kilka elementów jak: cierpliwość, determinacja, i systematyczne ćwiczenia.

 

GolfGuru: Jednym z Pana przeciwników był znany wszystkim Mariusz Czerkawski, również pasjonat golfa. Jak by Pan porównał swoją grę do jego ?

Bogdan Bigus: Nie czuję się na osobę odpowiednią do tego rodzaju oceny. Przyjaźnimy się z Mariuszem. Na polu golfowym, gra z nim, w tym samym flight-cie to dla mnie wielka przyjemność, a jak dochodzi do tego rywalizacja sportowa to satysfakcja “murowana”.

 

GolfGuru: Jakie są Pana plany na sezon 2017  i Pana ostateczny cel jako amatora w ogóle ?

Bogdan Bigus: O ile zdrowie na to pozwoli, chciałbym obniżyć hcp do 2 i zagrać rundę poniżej 70!!  Niewątpliwie będzie trudno, ale odpowiednie nastawienie i ciężka praca, mam nadzieję, pozwoli mi osiągnąć moje marzenie. 

 

Dziękujemy za wywiad

GolfGuru.pl

728x90 Toyota Lato CorollaTS v2

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

REKLAMA