Costa Navarino to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, a może i na świecie dedykowane, nie tylko golfistom, ale wszystkim kochającym sport i turystykę

Położone nad Morzem Śródziemnym, w greckim regionie Mesenia w południowo-zachodniej części Peloponezu, jest jednym z najbardziej dziewiczych i zapierających dech w piersiach nadmorskich krajobrazów śródziemnomorskich, które można podziwiać, na przykład, przy okazji gry w golfa.

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO GOLFOWEGO RESORTU COSTA NAVARINO W WORLD GOLF AWARDS 2022

Ceremonii wręczenia nagród odbyła się w Abu Zabi. Resort Costa Navarino zgarnął dwie główne nagrody: za „Najlepsze wschodzące miejsce golfowe na świecie” i za „Najlepsze nowe pole golfowe na świecie”. Nagrodą tą wyróżniono pole golfowe Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w Navarino Hills.

W Abu Zabi był też polski akcent i to taki z prawdziwym przytupem. Nasze ukochane pole golfowe Modry Las zajęło 94 miejsce wśród wszystkich pól kontynentalnej Europy. Nagrodę odebrał…werble…właściciel pola Artur Gromadzki.

Wracamy do Costa Navarino.

The Westin Pool

The Westin Pool

Nagroda „World’s Best Emerging Golf Destination” została przyznana w uznaniu ciągłych inwestycji w rozwój zrównoważonej turystyki i pola golfowe na południowo-zachodnim Peloponezie w Grecji.

Costa Navarino oferuje obecnie cztery autorskie pola golfowe z 18 dołkami – The Dunes Course, The Bay Course oraz dwa układy w Navarino Hills, The Hills Course i International Olympic Academy Golf Course, wszystkie w maksymalnej odległości od siebie 13 km.

Ośrodek oferuje również trzy pięciogwiazdkowe hotele w różnych regionach kurortu, 27 lokali gastronomicznych, najnowocześniejsze obiekty sportowe i światowej klasy spa.

Wet Deck

Wet Deck

„Najlepsze nowe pole golfowe na świecie” – pole golfowe Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej – znajduje się wysoko na płaskowyżu na szczycie klifu, z którego można podziwiać historyczną Zatokę Navarino. Pole powstało we współpracy z Międzynarodową Akademią Olimpijską i Greckim Komitetem Olimpijskim, a zostało zaprojektowane przez José Maríę Olazábala. Pole jeszcze pachnie świeżością. Pierwsi golfiści weszli na kurs w lutym tego roku.

Parelia Beach Club

Parelia Beach Club

W tym roku uruchomiono również lifestylowy ośrodek Navarino Waterfront, a w przyszłym roku swoje usługi zaoferuje Mandarin Oriental i Navarino Agora, targowisko z szerokim wyborem sklepów, straganów na świeżym powietrzu, ulicznego jedzenia, plenerowego kina i imprez na żywo. Pro shop na świeżym powietrzu – coś dla mojej Caddie.

Grecja dorobiła się ośmiu pól golfowych. Po jednym w Atenach i Salonikach, podobnie na Krecie i Korfu. Bohater naszego artykułu, Costa Navarino, ma cztery, pachnące jeszcze świeżością, pola golfowe i to pola najwyższej światowej klasy.

Costa Navarino Dunes

Mierzący 6018 metrów kurs (to z białych) zaprojektowany został przez Bernharda Langera i w ofercie ma niesamowite widoki na morze i dość bezstresową grę. Wybacza nieczyste uderzenia, a w trakcie poszukiwań straconych piłeczek oplata golfistę zapachami lawendy, rozmarynu i innych egzotycznych ziół. Tony kwiatów też są i też pachną. Tak twierdziła Caddie, ja piłek nie gubiłem.  Jest trochę linksowe, trochę wije się wśród oliwnych gajów.

Zachwyca dzikością otoczenia i jakością. Wszystkie pola Costa Navarino są perfekcyjnie utrzymane

Costa Navarino The Dunes Course 4

Costa Navarino The Dunes Course

Costa Navarino Bay

Otoczony gajami oliwnymi i wychodzący na zatokę Navarino, tor The Bay Course, par-70, 5422 m, został zaprojektowany przez Roberta Trenta Jonesa II ulokowano na trzech poziomach – nadmorskim, w kanionie i wewnątrz oliwnego gaju, a to zapewnia graczom niesamowitą różnorodność uderzeń.

Żaden kurort golfowy na świecie nie powstydziłby się takiego pola. Gra się pod górę i z góry i nad brzegiem morza i wśród oliwek. Z bunkrów też się gra i to dość często. Nawet piasek w butach nie przeszkadza, tak bunkry są piękne.

Costa Navarino Bay Clubhouse 7

Costa Navarino Bay Clubhouse

Grecy, może inaczej, właściciele Costa Navarino nie żałują pieniędzy i każdy element pola dopracowany jest do perfekcji. Nawet divotów nie widać. Czemu nie widać? Golfowa służba divotowa jeździ za golfistami i zakopuje to co wykopali inni.

Costa Navarino Bay jest wyważone co do trudności i każdy, czy to golfowy średniak, czy to mistrz znajdzie frajdę z gry.

W tym polu można się zakochać. Chociaż droga to miłość. Wejście 300 Euro.

Costa Navarino The Bay Course 6

Costa Navarino Olimpic Academy Golf Course

Pole uruchomione we współpracy z Międzynarodową Akademią Olimpijskią i Greckim Komitetem Olimpijskim zostało zaprojektowane przez José Maríę Olazábala i położone jest w zachodniej części Navarino Hills.

Pierwsza dziewiątka to górskie powietrze i dźwięki baranich dzwonków. Druga biegnie grzbietem wzgórza. Widoki na zatokę Navarino z wysokości 250 metrów są oszałamiające. Aż nienaturalne, jak podkolorowane pocztówki znad morza. I nie wiadomo, grać czy podziwiać?

Navarino Hills International Olympic Academy Golf Course 4

Navarino Hills International Olympic Academy Golf Course

Costa Navarino The Hills Golf Course

 

Pole The Hills, także zaprojektowane przez José Maríę Olazábala, oferuje malowniczą golfową podróż przez naturę, mijając po drodze stare drzewa oliwne, starożytne ściany skalne i wspaniałe wąwozy, które wcinają się głęboko we wzgórza Kinigou. Mierzące 6280 m długości pole par-72 oferuje dobrą równowagę i różnorodność.

The Hills Course 1

The Hills Course

Podsumowanie

Costa Navarino Golf Resort to jedno z najlepszych niedawno otwartych miejsc golfowych na świecie. Wszystkie cztery, oferowane w pakiecie, pola są najwyższej próby i do każdego można dotrzeć w 20 minut.

O dojazd na pola martwić się nie trzeba.

Tee time zamówiłem 2 tygodnie przed przylotem do Grecji. Dzień przed każdą grą otrzymywałem telefon z zapytaniem, czy mają mi zorganizować transfer. Miło.

A teraz będzie niemiło. W moim dziesięcioletnim golfowym podróżowaniu tylko Dominikana miała droższe wejścia na pole. Green Fee to, bagatela, 300 Euro.

Poszukamy pozytywów. 300 euro płaci obcy. Mieszkaniec któregoś z resortowych hoteli 188, ale można pogrzebać w pakietowych propozycjach i znaleźć, na przykład, „Summer Special” i zapłacić 200 Euro za grę, Buggy i komplet kijów.

Znalazłem wisienkę na torcie propozycji golfowych. Twilights za 100 euro z Buggy w komplecie. Zaczyna się o siedemnastej, ale wierzcie mi z wózkiem w trzy godziny da się zagrać. Szczególnie, że o tej godzinie wszyscy już w jednej w 26 restauracji sączą kolejnego drinka.

To może majówka na Peloponezie?

Wyjazd indywidualny – za drogo. To może z biurem podróży?

Albrecht Golf Travel za 1 500 Euro sprzedaje siedem noclegów ze śniadaniami i 4 green fee (do zagrania wszystkie pola).

Nie gorsze jest też nasze polskie Travel & Action: podobna oferta za podobne pieniądze.

Tylko pakować walizki.

Jacek Zaidlewicz

 

You may also like

Comments are closed.