Blisko 200 miłośników golfa już w kolejny weekend (23-25 września) zmierzy się w ogólnopolskim finale Deutsche Bank Polish Masters, który ze względu na rosnącą popularność pierwszy raz w historii zostanie rozegrany równocześnie na dwóch podwarszawskich polach – First Warsaw Golf i Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Udział w rozgrywkach wezmą m.in.: lekkoatletyczny mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, były hokeista Mariusz Czerkawski i dyrektor piłkarskiej reprezentacji kraju Tomasz Iwan.

 

 

 Obecność potwierdzili także snowboardziści Michał i Mateusz Ligoccy, radiowiec Rafał Bryndal. Pierwsza runda rozpocznie się w piątkowy poranek – około stu osób ruszy na pole w Rajszewie, natomiast kolejna setka graczy oraz zaproszeni gracze VIP rywalizację rozpoczną w Sobieniach. W sobotniej rundzie nastąpi zmiana pól, a do niedzielnej rozgrywki finałowej zostanie dopuszczonych jedynie najlepszych 88 najlepszych zawodników. Ci walczyć będą nie tylko o puchary, ale również o prawo startu w turnieju wyjazdowym na Majorce, a ich zmagania transmitowane będą na żywo w TVP Sport.

Lokalizacja rundy finałowej jest nieprzypadkowa – 18-dołkowy obiekt w podwarszawskim Rajszewie to najstarsze pole w powojennej Polsce, słynące nie tylko z pięknych parkowych widoków i malowniczej scenerii starorzecza Wisły, ale przede wszystkim ze swej trudności. First Warsaw Golf, plasujący się w setce najlepszych pól w Europie, był m.in. trzykrotnym gospodarzem Challenge Tour. W jednym z tych turniejów, w 1998 roku grał m.in. młodziutki wówczas Brytyjczyk Justin Rose, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro.

Zdobywca olimpijskiego złota w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, który po zakończeniu kariery lekkoatletycznej rozpoczął regularne treningi golfowe, podkreślił, że trzydniowy finał Deutsche Bank Polish Masters to wyzwanie kondycyjne nawet dla sportowców.

„Najbardziej obawiam się, czy wystarczy mi kondycji. Łączna długość 18 dołków to prawie osiem kilometrów, a ja jeszcze nie gram idealnie w najkrótszej linii prostej. Ostatnio po jednej rundzie rozgrywanej w upale schodziłem z pola ledwo żywy, a teraz czekają nas regulaminowe dwie, a jak się uda awansować to aż trzy kilkugodzinne rundy” – mówił medalista igrzysk w Sydney.

Wprawiony do takich warunków jest snowboardzista Michał Ligocki, nazywany „Brelokiem”.

„W tym sezonie długo przygotowywałem się do finału Mastersów. Czasem jeździłem na rundy treningowe do Rajszewa już o piątej rano, a na wjeździe na pole witał mnie wtedy łoś” – opowiadał.

Zlokalizowany w samym sercu Parku Narodowego Ławice Kiełpińskie obiekt golfowy jest bowiem sanktuarium świata przyrody. Stałymi „bywalcami” pola są łosie, dziki, lisy i sarny, a kompleks obfituje w okazy starodrzewu: liczące ponad 150 lat wierzby płaczące oraz majestatyczne dęby. Na terenie zlokalizowanych jest także 12 jezior i stawów, o łącznej powierzchni 20 tys. m².

W tym roku w ramach cyklu Deutsche Bank Polish Masters odbyło się aż 9 turniejów eliminacyjnych, w których wystartowało 1260 golfistów. Seria wystartowała 7 maja w Kalinowych Polach koło Świebodzina. Zwycięzcy 5 grup handicapowych w każdym z turniejów dostali prawo startu w finale ogólnopolskim. Najlepszych 18 finalistów, poza pucharami wygra zaproszenie do udziału w turnieju zagranicznym Deutsche Bank Polish Masters. Ten odbędzie się w dniach 19-24 marca 2017 r. na Majorce.

You may also like

Comments are closed.