Zima to dobry moment aby podnieść swój golf na wyższy poziom, to czas gdy gry turniejowe nie kolidują ze spokojną pracą nad elementami technicznymi gry w golfa.

Większość graczy zawodowych, przerwę pomiędzy turniejami, tzw. off sezon właśnie poświęca na poprawę czy zmianę techniki. Ty także powinieneś to rozważyć.

Golf to bardzo techniczny sport i jak każdy z nich, nie znosi długich przerw w treningach. Dlatego wypadało by przynajmniej raz na tydzień odbić ze 100 piłek na Driving Range lub wykonać rundę na symulatorze. Do tego należało by dodać, najmniej 30 min treningu, co drugi dzień, w zaciszu domowym.

Oczywiście ideałem było by śmignąć do ciepłych krajów ale AD 2020 to może być skomplikowane. Ale jak by ktoś chciał, to eskapadę golfową na Bali lub do Emiratów, moje, wciąż, o dziwo, nieźle działające biuro podróży, może zorganizować.
Wyjątkowo w tym roku, Trener Krzysztof Czupryna spędza zimę w Hiszpanii w Andaluzji i jeśli ktoś chciałby z nim potrenować służę kontaktem.

Na symulatorach można pograć na najbardziej egzotycznych polach, ba nawet można organizować turnieje… ale umówmy się, spaceru po trawce nie będzie, melexem też nie pojeździsz.  Stoisz parę kilometrów od swojego domu, w pomieszczeniu i tłuczesz piłką z maty, w miękką ścianę. Rewelacja to to nie jest. Dlatego moja sugestia jest taka:

Idź na symulator, znajdź tam Trenera i umów się z nim na 5-15 treningów, raz w tygodniu.

Listę symulatorów w Polsce, którą stworzyłem wraz z moimi znajomi z facebooka, zamieszczam pod artykułem.

Wielu Trenerów Golfa przenosi się z pól na symulatory i tam prowadzi lekcje.
Wielu z nas Golfistów pracuje zdalnie i kontakt przez skypa, zooma czy teamsy ma obcykane. Nic nie stoi na przeszkodzie aby potrenować z Trenerem zdalnie, nawet w dużym pokoju własnego domu. Można tak spokojnie pracować nawet nad swingiem o ile sufit nie jest za nisko i uwaga na żyrandol ! ? I warto to robić. Inaczej na wiosnę, ciemna strona mocy czyli wędkarstwo i surfing, zacznie mocno kusić. A po systematycznym zimowym treningu, pierwszy ciepły dzień na polu, może się skończyć rekordem życiowym.

Ze swej strony, wraz zespołem Target54, zaproponowałem 10 Tygodniowy Kurs Golfa (10TKG), w moim studio, w Warszawie przy ul. Bieżuńskiej 1. Studio wyposażone jest symulator Foresight GC2 i SAM PuttLab. W przypadku dobrej pogody, na ogródku dostępny jest putting i chipping green. Jest także dobrze wyposażony warsztat do fittingu, naprawy kijów golfowych czy stanowisko do wymiany gripów. Cena tego indywidualnego kursu z 10 godzinami treningu ze mną jest niższa niż 10 godzin samej gry na niektórych symulatorach w kraju. 10TKG spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, zostało już tylko kilka wolnych miejsc, cena Black Friday 1200 pln. Zapraszam.

Szczegóły tu: Maciej Miszczak – Kurs golfa | Target54

Podobne zajęcia Prowadzi też Golf Pro z Sand Valley – Piotr Gwoździński, odbywa się to na symulatorze w Cosinus Golf w Pruszczu Gdańskim. Jeśli ktoś chciałby potrenować z Piotrem, służę kontaktem.

W domu można ćwiczyć putting i chipping. Do puttingu wystarczy kawałek dywanu  i papierowy kubek z obciętym rantem. Choć lepiej sprawdzi się mata do puttowania. Przy chippingu trochę trzeba uważać ale też się da. Aby nie niszczyć podłogi potrzebna będzie mini mata taka jakie są na symulatorach i koszyk lub stara parasolka pełniąca funkcję celu. Zasobniejsi Golfiści mogą pomyśleć o zakupie symulatora SKYTRAK z piłko chwytem (ok 10 tys. pln), ale trzeba dysponować wolnym pomieszczeniem o wysokości minimum 2,80 m.
Wszystko co potrzebne do treningu w zimie znajdziecie tu: Akcesoria golfowe, parasole golfowe, maty golfowe, flagi golfowe, chipping net (golfhelp.pl)
Prawdziwi fanatycy mogą wybudować w swoim domu pełnowymiarowy symulator ale tu zabawa zaczyna się od 150 tys. pln.

 

centrum golf golfhelp 1

Centrum Golf & Golfhelp

Lista symulatorów golfa w Polsce (miasta i okolice):

Warszawa: Golf Garden, WaWa Golf, Centrum Golf, Studio Gwiaździsta 5, Konstancin.golf.

Gdańsk: Hotel Wieniawa, Cosinus Golf, Tokary Golf, Golf Park City.

Rzeszów: PKG Szpitalna 3

Mazury: Mazury Golf & Country Club, Zamek Ryn.

Białystok: Golfstok Białystok.

Poznań: Solei Golf, Black Water Labs.

Katowice: Hotel Gorczowski,  Polska Akademia Golfa T. Paterek.

Wrocław: Toya Golf.

Jeśli coś mi umknęło proszę o wpis w komentarzach z przyjemnością uzupełnię.

Autor: Maciej Miszczak
Trener Golfa Target 54 i Związku Golfistów Polskich
Zapraszam na: https://www.facebook.com/maciej.miszczak.545

centrum golf golfhelp 6

Centrum Golf

 

You may also like

Comments are closed.