Club De Golf Alcanada, czyli jak zagrać z Adrianem Meronkiem 

European Challenge Tour to drzwi do prawdziwej golfowej kariery, gry w turniejach European Tour. Młodzi zdolni, albo starzy też zdolni, ścigają się  w tym sezonie w cyklu turniejów „Road to Mallorca” o miejsce w pierwszej piętnastce, która premiuje startami w pierwszej lidze golfowej. Przed finałem na Majorce Adrian jest na szóstym  miejscu i grę w przyszłorocznej edycji European ma w kieszeni.  Przyjrzyjmy się jak wyglądała jego droga do największego sukcesu w historii polskiego golfa.

Statystyki :

50 – po tylu grach w Challenge Tour, Polak zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo. W tym czasie był raz drugi, raz trzeci i sześć razy mieścił się w pierwszej dziesiątce.Ostatni zagrany turniej, w Chnach, zakończył na piątym miejscu ( 72/71/65/70 )

32 000 – kwota w euro, którą Adrian Meronk zgarnął dzięki wygranej w Open de Portugal. 26-latek zrealizował swój największy czek do tej pory, a także zebrał 32 000 punktów na drodze do Majorki.

7 – jego pierwsza wygrana sprawiła, że ​​skoczył o 12 miejsc w Road to Mallorca i zajmuje teraz siódme miejsce.

+4,7 – handicap, który posiadał zanim został profesjonalistą w 2016 roku.

1 – jest golfistą numer jeden w Polsce.

263 – Zwycięstwo Adriana w Open de Portugal sprawiło, że zajął 263 miejsce w oficjalnym światowym rankingu golfowym. Najwyższym miejscu w swojej karierze.

5 – liczba tytułów amatorskich które zdobył przed dołączeniem do szeregów profesjonalistów. Został również pierwszym Polakiem, który zdobył tytuły American College.

18- rozegrane w tym roku turnieje Challenge Tour (115 907,77  pkt)

 6- aktualna pozycja

 230 936,37 €– tyle Adrian Meronk zarobił grając jako profesjonalista

198 –  Wysokość Adriana, w centymetrach, a jak kto woli w stopach, to ma sześć stóp i sześć cali.

sladami meronka golfguru

zdj. facebook Adrian Meronk
www.adrianmeronk.com.pl

 

Na polu Morgado w Algarve w Portugalii gdzie Adrian zwyciężył, zakończył ostatnią rundę w 66 uderzeniach !. Turniej ukończył 15 punktów poniżej par i pokonał Hiszpana Sebastiana Garcię Rodrigueza o 2 uderzenia i  Włocha Francesco Laportę i Austriaka MartinaWiegele o 4 punkty.

Wracając do zwycięskiej rundy, Adrian zagrał tylko jednego bogeya, a na ostatnich trzech dołkach, popisał się dwoma byrdie ( 66 uderzeń ). W tak pięknym stylu zapewnił sobie zwycięstwo i został pierwszym polskim zwycięzcą w historii European Challenge Tour.

Przed naszym golfistą jeszcze finał, który odbędzie się od 7 do 10 listopada na polu Club De Golf Alcanada na Majorce.

Pole jest po wielkim zimowym remoncie, który polegał na wymianie wszystkich greenów, przebudowie nawodnienia. Remont kosztował 700 000 Euro, a to wszystko dla Adriana, żeby mu się w finale dobrze grało. Na po remontowy odbiór zaproszony został Jack Holmes ze świtą. I zagrał….

Club De Golf Alcanada

Prowadząc poważne rozmowy z menadżerami pól golfowych na Majorce doszedłem do wniosku, że każde pole, na którym mam za chwilę zagrać, jest najpiękniejsze na świecie.

Na przykład : w trakcie degustacji, jak się okazało po degustacji, świetnego double espresso, niezobowiązująco gawędzę z dyrektorem pola Son Gual,  jak się okazało po degustacji, świetnego pola,  wyrażam swój zachwyt nad jego, menadżera, osiągnięciami. Najlepsze na Majorce ? pytam i patrzę i chyba nie znajduję aprobaty. Na Majorce trzeba być ostrożnym w ocenach, można niechcąco nie docenić. Najlepsze na Majorce to obraza, ono jest najlepsze w Hiszpanii, w setce w Europie i znajduje się w tysiącu na świecie.

Jestem na polu Alcanada i chwalę Son Gual. Son Gual ?, owszem świetne, ale to Alcanada jest tym naj… w Hiszpanii i wszędzie indziej.

Prawda czy fałsz?

Pola na Majorce są fantastyczne i jak są one fantastyczne napiszę w świątecznym numerze Golf & Roll. Dzisiaj o polu, które gości finał European Challenge Tour.

Alcanada się ceni. Każdy golfista to 165 Euro. Czy warto podać kartę kredytową ?

Cudo to, w 2003 roku, ulepił Robert Trent Jones Jr. I to tak długo lepił, że aż za długie ulepił. Sześć i pół kilometra cuda z białych ulepił. Dobrze że mnie to nie dotyczy, Polak gra z żółtych i ma 6150 metrów. I tak z 300 metrów za długo. To może z zielonych ?  Z trudem zejdziesz poniżej 6 000 m. Z niebieskich 5 650.

Po co te liczby, przecież nic z tego mieszania kolorów nie będzie. Honor Polaka z innego, niż żółtego grać nie pozwala. No to staję na pierwszym tee-boxie, na żółtych staję i podchodzi Marshall i  mamy chwilę czasu i rozmawiamy. Nie zgadniecie o czym rozmawiamy ? O polach w Europie i w Południowej Afryce rozmawiamy i nie zgadniecie – Alcanada ze wszystkich najpiękniejsza. Tak mówi Marshall. A jak Marshall mówi, to mówi i święte to co mówi.

Zagraliśmy i oceniliśmy :

Pole okrzyknięte, przez latającą po golfowym świecie trójkę (Caddie, siostrę Caddie i Jacka Holmesa), ekscytującym. Wartym każdego wydanego centa.

sladami meronka golfguru 6

Nie dość, że wyrzeźbione w naturze, że ma różnice wzniesień godne Tour De France, to jeszcze ma w sobie gładkość i jędrność nastolatki. To pole trzeba zagrać.

Według menadżerów pola finałowy turniej European Challenge Tour to wielka nobilitacja, zgadzamy się, mówią, że Golf World  Top 100  po raz pierwszy umieściło Alcanadę w pierwszej setce najlepszych pól w kontynentalnej Europie, zgadzamy się, że jest uznany  za  najlepszy kurs w  Europie  przez stronę internetową  www.1golf.eu  i to przez kolejne dziewięć lat z rzędu, i tu też się zgadzamy.

Lećcie wspomagać grę Adriana Meronka, to przy okazji, a tak naprawdę to lećcie zagrać na jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Europie.

Jack Holmes – Jacek Zaidlewicz

sladami meronka golfguru 5 sladami meronka golfguru 3 sladami meronka golfguru 2 sladami meronka golfguru 1

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.