Clubfitting to dopasowania kijów golfowych do budowy ciała, motoryki i preferencji zawodnika. Trafnie tę konieczność dostrojenia sprzętu uzasadnił najlepszy golfista na świecie Tiger Woods. Otóż zapytany on o najlepszą poradę jakiej udzieliłby początkującemu golfiście, odpowiedział w ten sposób:

Znajdź kije które do Ciebie pasują, zaoszczędzi Ci to masę frustracji od samego początku. Upewnij się, że kije nie są zbyt krótkie czy długie i czy są odpowiednio ciężkie. Gdyż może się zdarzyć, że to Twój swing zaadaptuje do niewłaściwego sprzętu w technicznie niewskazany sposób. Jest naprawdę łatwo dopasować sprzęt do gracza i to naprawdę ma znaczenie.”

Ja ze swej strony dodam, że to szczera prawda. Spektakularne efekty związane z dopasowaniem sprzętu można osiągnąć z zawodnikami początkującymi – HCP 54-12. Zawodnicy w okolicach HCP 12-0 też odniosą korzyści ale nie będzie to np. 10 uderzeń na rundę ale 2-3 uderzenia to też jest wiele.

Ostatnie kilka miesięcy poświęciłem na analizę wpływu sprzętu na swing i na wyniki na polu. Wpływ jest naprawdę ogromny ! Aby moim studiom dodać ostatnie szlify, spędziłem trzy tygodnie w USA uzyskując certyfikaty w dzidzinach: Fitting, Assembly & Repair, Professional Clubfitting i Advanced Shaft Technology.

Dla potrzeb własnych i Związku Golfistów Polskich zbudowaliśmy warsztat i wyposażyliśmy go w najwyższej światowej klasy sprzęt pozwalający dopasować kije do każdego zawodnika. Możemy poprawić kije, które posiadasz lub zbudować na komponentach najwyższej klasy całkiem nowy dopasowany do Ciebie w 100% zestaw. Warsztat oferuje również wymianę gripów shaftów, shaft spineing (FLO) czy podstawowe naprawy.

Przykładowe Ceny: Sprawdzenie i ustawienie Loft&Lie 10 zł/szt. ; Skrócenie kija 30 zł/szt. Wydłużenie kija 40 zł/szt. Wymiana Gripu 10 pln. Budowa zestawu ironów na zamówienie 1800 – 6000 zł. Grip Winn od 50 zł/szt. Szafty iron – od 120 zł. Szafty grafitowe od 200 zł. Lekcja na symulatorze 60 min 200 zł. Trzygodzinna sesja clubfittingu – 250 zł. Wszystkich chętnych zapraszam do nas do Warszawy przy ul. Bieżuńskiej 1, na sprawdzenie sprzętu i porady. Sprawdzimy:

  1. Długość kijów
  2. Rozmiar Gripów
  3. Dynamicznie lie
  4. Loft & Lie Puttera
  5. Elastyczność i wagę szaftu
  6. Spójność posiadanego zestawu ( set makeup )
  7. Możliwość porównania na symulatorze swojego sprzętu z testowym
  8. Wystawimy pisemną rekomendację dotyczącą parametrów sprzętu dopasowanego do Twojego swingu i warunków fizycznych.

W przypadku gdy coś wymaga poprawy będzie można to od ręki załatwić.

Zapisy: tel: 501 782 174

 

Serdecznie zapraszam

Maciej Miszczak

You may also like

Comments are closed.