Tegoroczna seria Deutsche Bank Polish Masters jest już na półmetku – do wielkiego finału pozostały jedynie cztery eliminacje. Najbliższy turniej odbędzie się 23 lipca w Śląskim Klubie Golfowym – zapisy do udziału trwają.

Mastersi rywalizować będą na polu (par 72) w Siemianowicach Śląskich. Tradycyjnie już, podczas turnieju uczestnicy będą mogli wziąć udział w jazdach offroadowych samochodami marki Mitsubishi.

Śląski KG to jeden z niewielu obiektów w Polsce, który powstały w tzw. modelu społecznym. Klub założyli absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, a samo pole budowano etapami, w miarę pozyskiwania grantów, głównie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 18-dołkowe pole zostało udostępnione do gry we wrześniu 2007 roku.

Tydzień po zawodach na Śląsku seria Deutsche Bank Polish Masters przeniesie się na Pomorze – 30 lipca odbędzie się turniej w Sierra Golf Club. To perfekcyjnie przygotowany kompleks golfowy położony około 25 kilometrów od zachodnich granic Trójmiasta, uważany za jedną z najpiękniejszych inwestycji tego typu w Polsce.

W sierpniu rozegrane zostaną dwa ostatnie turnieje eliminacyjne – 20 sierpnia w Toya Golf Club koło Wrocławia, a 28 sierpnia w Kraków Valley G&CC.

Wielki finał odbędzie się 23-25 września i zostanie przeprowadzony równocześnie w First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie G&CC. Finałowa runda w Rajszewie transmitowana będzie w TVP Sport. 18 jej triumfatorów (medaliści każdej kategorii hcp) dostanie zaproszenie na wyjazd zagraniczny.

Każdy golfista ma prawo startu w dowolnej liczbie rozgrywek wchodzących w skład Deutsche Bank Polish Masters, obowiązuje jednak limit wieku (do udziału dopuszczeni są gracze, którzy ukończyli 24. rok życia) oraz handicapu – jego górna granica to 36.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.