Jedna z największych marek produkujących odzież i sprzęt sportowy zamyka produkcję sprzętu golfowego. Nike gigant na rynku sportowym ogłosił, że kończy z produkcją kijów, toreb i piłeczek golfowych.

Ostatni rok przyniósł w sektorze golfa spory sprzedaży.  Nike zdecydowało się na drastyczny krok. To koniec z produkcją i sprzedażą kijów, toreb, piłek golfowych. Firma pozostaje przy produkcji  odzieży i obuwia przeznaczonych dla golfistów.

– Jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku obuwia i odzieży w golfie, zostajemy w tym sektorze. Osiągnęliśmy to przez ciągłe innowacje i inwestycje, docenili to sportowcy i amatorzy dzięki czemu rozrosła się nasza marka – powiedział prezydent firmy Trevor Edwards.

Przez wiele lat twarzą Nike w świecie golfa był Tiger Woods. Firma współpracowała także z innymi wielkimi postaciami tego sportugolfistami: Rorym McIlroyem, Paulem Caseyem, Brooksem Koepką i Tonym Finau.

Kilka miesięcy wcześniej wyjście z rynku golfowego ogłosił także inny gigant w branży firma Adidas. Właściciel marek TaylorMade, Asworth oraz Adams Golf.

Zobacz ofertę kijów do golfa na golfhelp.pl.

You may also like

Comments are closed.