W miniony weekend na Kalinowych Polach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. W dniach 3-4 września na polu golfowym zgromadziło się ponad 120 golfistów grających o nagrody o łącznej wartości blisko 250 00 PLN. Wydarzenie komentował Jacek Person, który prowadził także jedną z konkurencji specjalnych zorganizowanych podczas eventu. Ambasadorem turnieju była Martyna Mierzwa, mistrzyni Polski w golfie.

Podczas Otwartych Mistrzostw Wielkopolski zawodnicy mieli okazję zmierzyć się nie tylko z wyzwaniem turniejowym, ale także w 9 konkurencjach specjalnych. Konkursy zorganizowano na dołkach sponsorskich oraz jeden w pobliżu domku klubowego – ten ostatni prowadzony był przez Jacka Persona.

Na piątym dołku odbyła się konkurencja HOLE IN ONE sponsora tytularnego imprezy, dealera BMW Olszowiec. Zwycięzca miał otrzymać samochód BMW Serii 4 Coupe, jednak w tym roku nagroda nie została przyznana. Pozostałe konkursy podzielone zostały na dwie kategorie – Longest Drive i Nearest to the Pin. Wygrać można było karnety członkowskie do Fabryki Formy, torbę na kije Tylor Made, zestaw upominkowy Stock Polska, vouchery na 10 wejść na Pole Trzaskowo oraz na zabiegi fizjoterapeutyczne Core Clinic, a także vouchery na wyjazdy wakacyjne od firmy Grecos i karnet klubowy do klubu Kalinowe Pola.

Ostatnią konkurencją, w której brali udział uczestnicy turnieju już po zakończeniu gry pierwszego dnia był putting green prowadzony przez Jacka Persona. Konkurs ten okazał się być jednym z bardziej emocjonujących elementów spotkania, a jego finał był bacznie obserwowany przez wszystkich zawodników. Fundatorem wygranej w tej konkurencji była kancelaria JLSW, a nagrodę stanowiło 10  godzin bezpłatnych porad prawnych.

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open to ogromne wydarzenie na skalę wojewódzką – mówi Jacek Person, komentator wydarzenia. Event złożony był z dwóch składowych: poważnych rozgrywek ze sportowym zacięciem oraz części konkursowo-rozrywkowej, zorganizowanej dzięki sponsorom. To właśnie ich wsparcie pozwoliło wyłonić podczas zawodów nie tylko mistrzów turniejowych, ale także nagrodzić zwycięzców konkurencji specjalnych. Niewątpliwy sukces Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie sprawia, że moim zdaniem będzie to obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego golfisty z Wielkopolski w kolejnych sezonach.

W ciągu dwóch dni mistrzostw odbyło się ponad 60 startów zawodników z Wielkopolski i nie tylko. Uczestnicy rywalizowali w kilku rozłącznych kategoriach Brutto i Netto. Łączna wartość nagród wyniosła niemal 250 000 PLN. Ostatecznie na podium uplasowali się:

 • Kategoria Mistrzowska Brutto
  • Mistrz Wielkopolski – Grzegorz Gawroński
  • Vice-Mistrz Wielkopolski – Marek Garboliński
  • II Vice-Mistrz Wielkopolski –Michał Franciszek Mierzwa
 • Strokeplay Netto
  • I Miejsce Strokeplay Netto – Marco Roy
  • II Miejsce Strokeplay Netto – Bartłomiej Kmieciak
  • III Miejsce Strokeplay Netto – Marek Kowalkowski
 • Najlepsza Kobieta Brutto – Monika Rutowska
 • Mistrz Wielkopolski Juniorów Brutto – Kamil Nowak
 • Mistrz Wielkopolski Juniorów Netto – Kamil Nowak

You may also like

Comments are closed.