logo 257 x 120
Strona główna » WIADOMOŚCI GOLFOWE » Alnord Palmer – zmarł “Król golfa”
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Alnord Palmer – zmarł “Król golfa”

arnold palmer bw portrait golfguru pl
arnold palmer bw portrait golfguru pl

Zmarł “Król golfa”

25 września 2016 roku zmarł Arnold Palmer zwany KRÓLM GOLFA.

87 latek od dłuższego czasu miał problemy z sercem. W ostatnich dniach życia trafił do szpitala, gdzie miał przejść operacje jednak jej nie doczekał.

Poniżej najważniejsze fakty z jego barwnego i pełnego sukcesów życia:

Urodziła się 10 września 1929 roku i z golfem związany był od najmłodszych lat. Jego ojciec pracował na polu golfowym  Latrobe Country Club jako greenkeeper, oraz instruktor. Arnold od małego dziecka bywał na polu a w wieku 11 lat został po raz  pierwszy caddym. Swój pierwszy Turniej jako zawodnik wygra w czasie studiów gdy miał 17 lat Na  Uniwersytecie Wake Forest (wtedy College), był zawodnikiem  nr 1 w golfowej drużynie i jednym z czołowych graczy wśród wszystkich collegy w Stanach.

Najlepszy okres jego kariery  przypadł na lata 1960-1963. To właśnie w 1960 roku podpisał kontrakt ze znanym agentem sportowym Markiem McCormackiem. W 1967 roku Palmer został pierwszym golfistą, który zarobił milion dolarów na PGA Tour.

W latach 1958, 1960, 1962 oraz 1964 wygrywał elitarne zawody US Masters.

Wygrywał również British Open w 1961 i 1962 oraz US Open w 1960. W 1960 magazyn “Sports Illustrated” przyznał mu tytuł Sportowca Roku.

Dzięki swojej charyzmie i pogodzie ducha potrafił doskonale wykorzystać narastający w połowie wieku rozwój telewizji i by jednym z tych golfistów który świetnie propagował golf  jako sport masowy.

 

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.