Strona główna » Już w piątek finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce Deutsche Bank Polish Masters
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Już w piątek finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce Deutsche Bank Polish Masters

Oceń artykuł

W turniejach grają gwiazdy sportu, sceny i telewizji. W ciągu roku w eliminacjach i w finale walczy ok. 1,3 tys. zawodników i zawodniczek. 

Rekord zapisów

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Już w dzień otwarcia zapisów golfiści zarezerwowali aż 500 miejsc na turnieje eliminacyjne. Zanim wystartowały pierwsze rozgrywki, skończyły się miejsca na wszystkie turnieje poza jednym (który i tak wyprzedał się przed czasem).

– To był rekord, a zarazem potwierdzenie trendu, który obserwujemy od kilku lat, mianowicie, że zainteresowanie golfem wśród Polaków systematycznie się zwiększa – mówi Leszek Niemycki, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska.

Grzywa ciężkich chmur

Zazwyczaj pogoda Mastersom dopisuje, ale w sierpniu na Mazurach postanowiła inaczej zapisać się w pamięci uczestników. Nad pole nadciągnęła wówczas grzywa ciężkich czarnych chmur, które w końcu lunęły deszczem i przerwały rywalizację.

– W rezultacie był to najdłuższy turniej w tym roku, ale także jeden z najbardziej emocjonujących. Mastersi wrócili na pole i dokończyli zawody z bardzo dobrymi wynikami – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Deutsche Bank Polish Masters.

Trzydniowy finał

Teraz przed Mastersami najważniejszy sprawdzian – wielki finał, który rozegrany zostanie 21-23 września równolegle na polach Sobienie Krolewskie G&CC oraz First Warsaw G&CC.

W finale Deutsche Bank Polish Masters weźmie udział ok. 240 osób. Nie zabraknie znanych twarzy, które pokochały golf, zagrają m.in.: dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan, hokeista i olimpijczyk Mariusz Czerkawski, satyryk Rafał Bryndal, mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental, a także snowboardzista Michał Ligocki oraz bramkarz Jerzy Dudek.  Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o wyjazd na zagraniczny turniej.

– Poprzednio zwycięzcy wyjechali do portugalskiego Algarve, by tam grać na czołowych europejskich polach. W tym roku szykujemy równie znakomitą nagrodę – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, organizator Deutsche Bank Polish Masters.

Turniejowi patronuje Adrian Meronk – obecnie najlepszy polski zawodowiec, który startuje w turniejach rangi Challenge Tour oraz European Tour.

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!