logo golfguru
Strona główna » Już w piątek finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce Deutsche Bank Polish Masters
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Już w piątek finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce Deutsche Bank Polish Masters

W turniejach grają gwiazdy sportu, sceny i telewizji. W ciągu roku w eliminacjach i w finale walczy ok. 1,3 tys. zawodników i zawodniczek. 

Rekord zapisów

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Już w dzień otwarcia zapisów golfiści zarezerwowali aż 500 miejsc na turnieje eliminacyjne. Zanim wystartowały pierwsze rozgrywki, skończyły się miejsca na wszystkie turnieje poza jednym (który i tak wyprzedał się przed czasem).

– To był rekord, a zarazem potwierdzenie trendu, który obserwujemy od kilku lat, mianowicie, że zainteresowanie golfem wśród Polaków systematycznie się zwiększa – mówi Leszek Niemycki, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska.

Grzywa ciężkich chmur

Zazwyczaj pogoda Mastersom dopisuje, ale w sierpniu na Mazurach postanowiła inaczej zapisać się w pamięci uczestników. Nad pole nadciągnęła wówczas grzywa ciężkich czarnych chmur, które w końcu lunęły deszczem i przerwały rywalizację.

– W rezultacie był to najdłuższy turniej w tym roku, ale także jeden z najbardziej emocjonujących. Mastersi wrócili na pole i dokończyli zawody z bardzo dobrymi wynikami – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Deutsche Bank Polish Masters.

Trzydniowy finał

Teraz przed Mastersami najważniejszy sprawdzian – wielki finał, który rozegrany zostanie 21-23 września równolegle na polach Sobienie Krolewskie G&CC oraz First Warsaw G&CC.

W finale Deutsche Bank Polish Masters weźmie udział ok. 240 osób. Nie zabraknie znanych twarzy, które pokochały golf, zagrają m.in.: dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan, hokeista i olimpijczyk Mariusz Czerkawski, satyryk Rafał Bryndal, mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental, a także snowboardzista Michał Ligocki oraz bramkarz Jerzy Dudek.  Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o wyjazd na zagraniczny turniej.

– Poprzednio zwycięzcy wyjechali do portugalskiego Algarve, by tam grać na czołowych europejskich polach. W tym roku szykujemy równie znakomitą nagrodę – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, organizator Deutsche Bank Polish Masters.

Turniejowi patronuje Adrian Meronk – obecnie najlepszy polski zawodowiec, który startuje w turniejach rangi Challenge Tour oraz European Tour.

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.