Majsterek  i Carrey triumfują w PZG Masters. Puchary za Ranking PZG rozdane.

Ostatni turniej cyklu Citi Handlowy, rozgrywany na polu First Warsaw G&CC, zakończył się zwycięstwem Amandy Majsterek (A&A GC GC) oraz Williama Carrey’a (First Warsaw G&CC). Zawody były także podsumowaniem zmagania golfistów w Rankingu PZG.

PZG Masters 2016 zgromadził ponad 100 uczestników z całego kraju, ale tylko 72 przeszło CUT’a i mogło rywalizować w finałowej rundzie. Pogoda dopisała zawodnikom – polska złota jesień na cały czas trwania turnieju zagościła w Rajszewie.

Wiliiam Carey, solidnie grający od wielu sezonów, kapitan drużyny podczas MP Klubowych Grupy Mistrzowskiej, pokonał rywali w grze o złoty medal PZG Masters łącznym rezultatem 220 uderzeń (+4).

„To zawsze świetne uczucie, gdy się wygrywa. Moją przewagą było to, że jest to moje pole macierzyste od już ponad 20 lat. Oskar grał na bardzo wysokim poziomie i to była przyjemność móc z nim rywalizować” – powiedział Carey po ceremonii rozdania nagród.

Na kolejnych miejscach podium uplasowali się Oskar Zaborowski (Gradi GC) jako drugi (224) i Maksymilian Biały (Tokary GC), który wywalczył brąz (235).

Po dwóch dniach prowadzenia w klasyfikacji kobiet, 22-letnia Amanda Majsterek (A&A GC) obroniła swoją pozycję w wyścigu po zwycięstwo z sumą 248. Tuż za nią, z różnicą 3 uderzeń, uplasowała się Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) – 251. Ostatnie miejsce medalowe zajęła Monika Kowalewska (Sobienie Królewskie G&CC) z wynikiem 255.

„To moje pierwsze zwycięstwo w PZG Masters. Był to bardzo pozytywny turniej. Mimo, że ostatni dzień nie był najlepszy, to zagrałam tyle, aby wygrać. Pole w Rajszewie wymagało bardzo dużej precyzji, której czasem brakuje, jak wiadomo, w golfie. Greeny były wyjątkowo szybkie. Z Moniką i Oksaną grało nam się świetnie: wspierałyśmy się nawzajem. To jest właśnie wspaniałe, że potrafimy ze sobą zarówno wygrywać jak i przegrywać” – podsumowała swój występ zwyciężczyni.

Niedzielne zakończenie turnieju Citi Handlowy XII PZG Masters, to także podsumowanie Rankingu PZG w kategoriach indywidualnych i klubowych.

Wśród najmłodszych, w kategorii Dziewczynek najwięcej punktów uzyskała 10-letnia Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), a wśród Chłopców najmłodszy uczestnik tegorocznych turniejów mistrzowskich 6-letni Maksym Powszuk (Sierra GC).

Reprezentantka KG Lisia Polana, Nina Olga Wojtczak zwyciężyła w Młodziczkach, a Michael Trna (Armada GC) otrzymał puchar w kategorii Młodzików.

W gronie Juniorek Młodszych triumfowała Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC), a najlepszym Juniorem Młodszym został Filip Kowalski (Tokary GC).

Kategorię Juniorek wygrała mistrzyni Polski match play 2016 Dorota Zalewska (Binowo Park GC), a Juniorów II wicemistrz Polski mężczyzn i wicemistrz juniorów Jakub Dymecki (Tokary GC).

Kategorie seniorskie otwierają młodzieżowcy (19-30) z Katarzyną Selwent (Przytok GC) i Oskarem Zaborowskim na czele, który także zwyciężył w Kategorii Głównej Mężczyzn. Pierwsze miejsce w Rankingu PZG w kategorii mid-amatorów wywalczyli Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links) i Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) – także triumfatorka w Kategorii Głównej Kobiet.

W tym roku do rankingu zostały dodane dwie nowe kategorie dla zawodników 65+: Masters Seniorki i Masters Seniorzy, w których triumfowali Anna Muddemann (Mazury G&CC) i Paweł Grzelak (Binowo Park GC). Wśród seniorek zwyciężyła Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC), a najwięcej punktów z seniorów uzyskał Lech Sokołowski (Sierra GC).

W tym roku Klubowy Puchar Polski Juniorów bezapelacyjnie trafia do juniorów z KG Lisia Polana, którzy zdetronizowali trzyletnie panowanie Tyskiego KG.

O swoim przepisie na sukces i planach na kolejny sezon opowiedział Arkadiusz Rutkowski, trener juniorów Lisiej Polany: „Jest to przede wszystkim zasługa atmosfery w grupie oraz zaangażowania zarówno najmłodszego jak i najstarszego zawodnika. W przyszłym roku postaramy się mieć co najmniej 50 juniorów (obecnie jest 44), a za dwa lata – setkę. Będziemy chcieli utrzymać pierwsze miejsce w Klubowym Pucharze Juniorów, zdobyć jak najwięcej zwycięstw w Audi Junior Tour oraz aby jak najwięcej juniorów zostało powołanych do kadry Polski”.

Binowo Park GC podobnie jak rok temu zwyciężył w Klubowym Pucharze Polski.

Citi Handlowy XII PZG Masters (First Warsaw G&CC, 30.09-2.10.2016) – wyniki końcowe