Strona główna » Mateusz Gradecki pierwszy w klasyfikacji Pro Golf Tour!
GOLF GURU POLECA WIADOMOŚCI GOLFOWE

Mateusz Gradecki pierwszy w klasyfikacji Pro Golf Tour!

Mateusz Gradecki, jedyny Polak, występujący regularnie w tegorocznej edycji profesjonalnej ligi golfa Pro Golf Tour, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tych rozgrywek z dorobkiem 10652,02 punktów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Order of Merit Pro Golf Tour to wynik równej gry Gradeckiego w dotychczasowych turniejach cyklu. Polski golfista wystąpił w 10 z 13 turniejów Pro Golf Tour, w każdym z nich plasując się w pierwszej dziesiątce. W ostatnim z nich, rozgrywanym w Niemczech, Gradecki ponownie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju.

„Wczoraj zakończyłem turniej w Walldürn-Neusaß, niedaleko Frankfurtu nad Menem na ósmej pozycji. Warunki do gry były zbliżone do perfekcyjnych. Słońce, lekki wiatr i obiekt bardzo dobrze przygotowany na nasz przyjazd. Było to jedno z trudniejszy pól, na jakich graliśmy do tej pory w Pro Golf Tour. Bardzo wąskie fairway’e testowały grę każdego z zawodników. To był już kolejny turniej, w którym czułem się bardzo pewnie na greenach. Puttowalem doskonale, nadrabiając cenne uderzenia na tej precyzyjnej części gry.  Cieszę się z objęcia prowadzenia w Pro Golf Tour, ta pozycja pokazuje, że mój rozwój jako zawodowego golfisty idzie w dobrą stronę i już w niedalekiej przyszłości swoją grą będę mógł sprawiać radość rosnącej liczbie kibiców golfa w Polsce” powiedział Mateusz Gradecki.

 

 

 

 

 

 

Kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego czeka na Mateusza Gradeckiego już w przyszłym tygodniu. Od 25 do 27 czerwca na polu Gradi Golf Club w podwrocławskim Brzeźnie golfiści z całej Europy zmierzą się w zaliczanym do cyklu Pro Golf Tour turnieju Polish Open 2018.

Gradi Golf Club to pole golfowe klubu, w którym gram i które znam od podszewki. Gra na własnym terenie sprawi mi dużo radości i daje szansę na osiągnięcie dobrego wyniku i powiększenie przewagi nad rywalami w Pro Golf Tour” podkreślił Mateusz Gradecki

Jeżeli do końca sezonu Pro Golf Tour Mateusz Gradecki utrzyma się w pierwszej piątce Order of Merit, zapewni sobie grę w przyszłorocznym sezonie European Challenge Tour – drugim pod względem prestiżu poziomie rozgrywek europejskiego golfa. W tym roku jesteśmy już za półmetkiem Pro Golf Tour – do rozegrania w ramach cyklu pozostało jeszcze 9 turniejów: w Polsce (Polish Open 2018), Austrii, Niemczech i Holandii.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Od stycznia 2018 jest zawodnikiem profesjonalnym – startuje z licencją PGA Polska.

Jako amator pięciokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r), jest także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie (tytuł wywalczył w październiku 2017 roku). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!