WIADOMOŚCI GOLFOWE

Mateusz Gradecki w czołówce turnieju Pro Golf Tour w Casablance!

Po pierwszych dwóch turniejach rozegranych w Egipcie, profesjonalny cykl zawodów Pro Golf Tour przeniósł się do Maroka. Mateusz Gradecki zakończył pierwszy turniej w tym kraju – Open Prestigia 2018 na wysokim 5 miejscu z łącznym wynikiem 208 uderzeń (-7).

„Pomimo trudnych warunków pogodowych, rozegrałem trzy równe rundy z dobrym wynikiem, które pozwoliły mi po raz kolejny zająć wysokie miejsce w turnieju serii Pro Golf Tour. To mój pierwszy sezon w roli profesjonalnego golfisty, więc ta powtarzalność, umiejętność utrzymania dobrego rytmu gry i kontrolowania wyniku, bardzo mnie cieszy. W czwartek, 8 lutego rozpoczynam kolejny turniej Pro Golf Tour: Open Casa Green Golf 2018 również rozgrywany w Casablance. Dlatego zostaję na miejscu i przygotowuję się do rywalizacji. Trzymajcie kciuki!”  powiedział Mateusz Gradecki.

Dobry występ Mateusza w ostatnim turnieju podkreśla też Filip Naglak, profesjonalny trener golfa, były trener reprezentacji Polski juniorów i Członek Zarządu PGA Polska, który podczas Open Prestigia 2018 pełnił rolę caddiego Mateusza.

„Mateusz przez cały turniej grał bardzo równo, a co najważniejsze wykazywał się coraz większą dojrzałością zawodniczą. Widać, że czuje się w Pro Golf Tour coraz swobodniej i jest w stanie rywalizować ze wszystkimi. Turniej nie był łatwy z powodu pogody, która stała pod znakiem deszczu, chłodu i wiatru, co miało wpływ na podejmowane decyzje i strategię gry. Przez 3 dni Mateusz grał bardzo dobrze, a jego krótka gra jest wręcz znakomita. W finałowym dniu świetnie puttował co pozwoliło mu na uzyskanie jednego z najniższych wyników dnia. Myślę, że na jego wynik miała także duży wpływ obecność psychologa sportowego Dariusza Nowickiego, który codziennie przeprowadzał sesje z Mateuszem. Co wieczór Mateusz, Dariusz i ja wspólnie omawialiśmy najważniejsze wydarzenia dnia z perspektyw gracza, caddiego i  zewnętrznego obserwatora. Jutro następny turniej na polu, które Mateuszowi odpowiada jeszcze bardziej. Teraz czas na odpoczynek, końcowe podsumowania i na delikatne sprawdzenie pewnych elementów, które mogą być jeszcze lepsze” powiedział Filip Naglak.

Open Casa Green Golf 2018 odbędzie się w dniach 8-10 lutego na polach Casa Green Golf Club oraz Palmeraie Country Club w Casablance. Oprócz Mateusza Gradeckiego w turnieju weźmie udział jeszcze 3 polskich zawodników: Grzegorz Zieliński, Jakub Piotrowski i Adrian Kaczała.

 

***

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Od stycznia 2018 jest zawodnikiem profesjonalnym – startuje z licencją PGA Polska.

Jako amator pięciokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r), jest także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie (tytuł wywalczył w październiku 2017 roku). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University  i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Newsletter

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!