Strona główna » Mateusz Gradecki zwycięzcą NEW GOLF Matchplay Championship 2018 w niemieckim Neu Ulm
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Mateusz Gradecki zwycięzcą NEW GOLF Matchplay Championship 2018 w niemieckim Neu Ulm


Mateusz Gradecki w rozgrywanym w ramach cyklu Pro Golf Tour turnieju NEW GOLF Matchplay Championship 2018 pokonał w finale Francuza Baptiste Acharda. To pierwszy raz w historii, gdy polski profesjonalny zawodnik wygrywa zawodowy turniej poza naszym krajem.

“Jestem niezwykle zadowolony z mojego występu na tym turnieju. Czuję, że jestem w bardzo dobrej formie. Przez wszystkie dni turnieju, od pierwszego do ostatniego dołka w rywalizacji zachowałem powtarzalność, która pozwoliła mi na osiągnięcie dobrego wyniku i zwycięstwo. O wygraną nie było łatwo, grałem z bardzo dobrymi zawodnikami – dwóch z pięciu moich przeciwników w rundach pucharowych było przed tym turniejem wyżej ode mnie w klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour. Niezwykle trudna była też rywalizacja w finale, ale birdie na dwóch ostatnich dołkach dało mi zwycięstwo w całym turnieju” – powiedział Mateusz Gradecki.

Mateusz Gradecki rozegrał znakomite zawody, przechodząc jak burza przez dwie pierwsze rundy turnieju, w których zawodnicy rywalizowali najmniejszą liczbą uderzeń, potrzebną do rozegrania 18 dołków (tzw. stroke play). Łącznie po dwóch pierwszych dniach rywalizacji Mateusz Gradecki zanotował wynik 14 uderzeń poniżej par i prowadził w turnieju przewagą czterech uderzeń nad następnym zawodnikiem. O dobrej formie sportowej Mateusza Gradeckiego może świadczyć imponująca liczba 15 birdie – dołków, które Mateusz osiągnął mniejszą o jeden niż zakładana liczbą uderzeń.

Kolejne rundy rozgrywano już systemem pucharowym, w których Gradecki pokonywał kolejno trzech reprezentantów gospodarzy: Daniela Wunche, Jonasa Kolbinga i Martina Keskari.

W półfinale Gradecki zwycięsko wyszedł z pojedynku z reprezentantem Czech Ondrejem Lieserem i mógł przygotowywać się do finałowego meczu. Za zwycięstwo w turnieju Mateusz otrzyma 5400 punktów do rankingu Order of Merit, czyli klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour.

Mateusz Gradecki cały czas utrzymuje się w czołówce Order of Merit. Przed turniejem w Neu Ulm zajmował w niej 8 miejsce. Nagrodą dla najlepszej piątki golfistów całego sezonu Pro Golf Tour jest możliwość gry w przyszłorocznej edycji European Challenge Tour – drugim pod względem prestiżu poziomie rozgrywek europejskiego golfa, aby to osiągnąć Mateusz Gradecki powinien zająć co najmniej piąte miejsce w klasyfikacji Order of Merit. Po zakończeniu turnieju w Ulm w tegorocznym sezonie Pro Golf Tour do rozegrania pozostają jedne zawody  – od 24 do 26 września w Adendorf w Niemczech.

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!