Strona główna » Mateusz Gradecki na podium turnieju Pro Golf Tour w Egipcie
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Mateusz Gradecki na podium turnieju Pro Golf Tour w Egipcie

Oceń artykuł

Mateusz Gradecki  zaczyna 2019 rok od trzeciego miejsca na turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic w Egipcie. Mateusz osiągnął wynik 201 uderzeń (łącznie 15 uderzeń poniżej par pola), a w całym turnieju aż 19 dołków zdobył liczbą uderzeń mniejszą niż par (18 birdie i 1 eagle).

Podium to bardzo dobry znak przed dalszą częścią przygotowań do sezonu 2019, w którym Gradecki będzie rywalizował przede wszystkim w cyklu Challenge Tour. Polski golfista awansował do niego, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour w 2018 roku.

W obecnym sezonie turnieje Pro Golf Tour – trzeciego pod względem prestiżu poziomu golfa w Europie – to dla Mateusza Gradeckiego ważny element przygotowań przed zasadniczą częścią rywalizacji, która dopiero przed nim.

„Powoli rozkręcam się i wchodzę w sezon. Złapałem już automatyzm w grze – co zawsze jest bardzo ważnym elementem przygotowań. Zimowa część treningów pozwala budować formę, ale to właśnie przygotowania podczas turniejów dają możliwość dopracowywania i szlifowania elementy mojej gry, które pozwalają osiągać dobre wyniki” powiedział Mateusz Gradecki.

Podczas zimowej części sezonu Gradecki przygotowywał się między innymi na polach golfowych w USA i Hiszpanii, a także w swoim rodzinnym klubie w podwrocławskim Brzeźnie.

Gradecki utrzymywał równą formę przez wszystkie trzy rundy Red Sea Ain Sokhna Classic (odpowiednio: 69, 66 i 66 uderzeń). W samej końcówce rywalizacji – na ostatnim dołku – Mateusz stał przed szansą na drugie eagle w tych zawodach. Jednak po znakomitym uderzeniu z odległości 134 metrów, piłka wpadła do dołka, by za chwilę z niego wypaść. Gradecki dobił ją bezbłędnym strzałem z odległości 1 metra, kończąc turniej z kolejnym, osiemnastym birdie.

„Kluczowa w zajęciu dobrego miejsca w turnieju jest forma i przygotowanie, ale na osiągnięcie dobrego wyniku wpływają też inne rzeczy.  Pole Ain Sokhna i korzystne warunki pozwalały na bardzo dobre i niskie wyniki. Dodatkowo przez wszystkie dni turnieju grałem z dobrymi zawodnikami, prezentującymi wysoki poziom – w rundzie finałowej z drugim w turnieju Hinrichem Arkenauem – co sprzyjało równej grze, prowadzonej w dobrym rytmie” dodał Mateusz Gradecki

Teraz przed Gradeckim dalsze przygotowania do sezonu – kolejne turnieje w ramach Pro Golf Tour, rozgrywane w Maroku oraz kwalifikacje do turnieju European Tour w Katarze

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!