728x90 Toyota Lato Aygo v1
Strona główna » WIADOMOŚCI GOLFOWE » Ostatni turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters już w sobotę
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Ostatni turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters już w sobotę

728x90 Toyota Lato CorollaSD v1

Ostatni turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters już w sobotę

Miejsca rozeszły się na dwa tygodnie przed terminem, a chętni do gry i tak zapisywali się na listę rezerwową, by mieć szansę na puchar i awans do finału Mastersów. Ta największa w Polsce seria turniejów golfowych dla amatorów zbliża się do wielkiego finału. W sobotę w Rajszewie rozegrany zostanie ostatni turniej eliminacyjny.

To już ostatnia w tym roku szansa na awans do wielkiego ogólnopolskiego finału. Wielkiego, bo będzie trwał trzy dni i rozegrany zostanie na dwóch polach jednocześnie. Weźmie w nim udział ponad 200 zawodników. Zwycięstwo w ogólnopolskim finale oznacza zaproszenie na zagraniczny turniej.

O tę nagrodę walczyło ponad tysiąc zawodników. W cyklu brali też udział znani i lubiani. W tym roku o puchary walczyli m.in. Jerzy Dudek, Tomek Iwan czy Marcin i Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru. Regularnie grają Szymon Ziółkowski, Rafał Bryndal czy Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental. Kilku z nich spotkamy w finale.

Deutsche Bank i golf

Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec – Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował  także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od 13 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych, opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. Początkowo był on organizowany pod nazwą Deutsche Bank Pro-Am Tour; w 2012 roku nasz turniej zyskał już międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 rozgrywki Deutsche Bank Polish Masters były finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadziły najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour w Europie. Od 2015 roku Deutsche Bank powrócił do koncepcji rywalizacji najlepszych polskich Amatorów, którzy walczyć będą o zaproszenie na zagraniczny turniej. W 2016 roku odbyło się 9 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce, w których wystartowało aż 1260 golfistów. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

728x90 Toyota Lato CorollaTS v2

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

REKLAMA