Strona główna » Siła kobiet w turnieju BMW Golf Cup Ladies Edition
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Siła kobiet w turnieju BMW Golf Cup Ladies Edition

Oceń artykuł

Siła kobiet w turnieju BMW Golf Cup Ladies Edition

Kobiecy, ekscytujący i wyjątkowy – taki był turniej BMW Golf Cup Ladies Edition. W sobotę w Rajszewie zawodniczki udowodniły, że kobiecy golf w Polsce rośnie w siłę.

Turniejowi BMW Golf Cup Ladies Edition sprzyjało wszystko, od pogody po nastroje. 9 września na polu First Warsaw Golf blisko 80 golfistek bezkompromisowo, ale jednocześnie we wspaniałych humorach walczyło o zwycięstwo.

Siła kobiecego golfa

– Turniej BMW Golf Cup Ladies Edition rozgrywaliśmy pierwszy raz. Zainteresowanie okazało się ogromne, graliśmy niemal w komplecie. Widać, że potrzeba mistrzostw skierowanych wyłącznie do pań jest ogromna – mówi Kinga Budzisz, brand experience customer manager w BMW Polska. – Zaangażowanie zawodniczek pokazuje, że kobiecy golf w Polsce rośnie w siłę.

Wyjątkowo ekscytujący okazał się konkurs chippowania sponsorowany przez firmy BMW i Dr Irena Eris. Zawodniczki próbowały umieścić piłeczkę najbliżej flagi na jednym z nietypowych dołków pola. Jego green to prawie osobna wysepka, do której prowadzi jedynie wąska ścieżka. Po zaciętej walce w konkursie zwyciężyła Anna Ginter, która wygrała dwudniowy pobyt w Hotelu SPA Dr Irena Eris i samochód BMW na weekend.

Najlepszy wynik

Zawody były rozgrywane w formacie stableford netto w podziale na dwie kategorie HCP: 0-20 oraz 20,1-28 (współczynnik HCP 1/1) oraz strokeplay brutto (bez podziału na kategorie).

Wyrównana gra toczyła się w formacie stableford netto, o czym świadczą wyniki. Punktacja golfistek, które zajęły pierwsze miejsca, jest do siebie bardzo zbliżona i oscyluje w granicach 37-39 punktów. W kategorii 0-20 HCP zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk osiągając wynik 38 punktów.

W kategorii 20,1-28 HCP triumfowała Anna Komierowska-Szweycer z wynikiem 39 punktów. Tego dnia był to najlepszy wynik, który zapewnił golfistce również nagrodę główną – wyjazd do RPA na światowy finał BMW Golf Cup International.

Blisko par pola

Główna nagroda sprawia, że BMW Golf Cup Ladies Edition to niepowtarzalny turniej. Golfistki w Polsce mogły walczyć o wyjazd na światowy finał tylko w tym turnieju. Ponadto wjazd możliwy jest wyłącznie raz w życiu (nie można wygrać dwa razy, w takim przypadku nagroda przyznawana jest kolejnej osobie), a miejsca, w których odbywają się finały, za każdym razem są wyjątkowe.

Ubiegłoroczny BMW Golf Cup International odbył się w Dubaju. Wśród atrakcji znalazły się m.in. wyprawa na pustynię z pokazem fajerwerków i walk Beduinów, a także kolacja ze specjałami kuchni arabskiej. Akademię golfa poprowadził dla zawodników legendarny Colin Montgomerie, który wręczał również nagrody podczas gali zamknięcia.

Na polu w Rajszewie wątpliwości co do wygranej nie pozostawiła rozgrywka w formacie strokeplay brutto. Pierwsze miejsce zajęła Marianna Duczmal, która zakończyła turniej z wynikiem 79 uderzeń, zbliżając się tym samym do par pola. Drugie miejsce z wynikiem 82 uderzeń należy do Moniki Kowalewskiej. Trzecie miejsce na podium zajęła Rhea Wiatr, która zakończyła turniej z wynikiem 87 uderzeń.

Poniżej lista zwyciężczyń.

Konkurs chippowania BMW i Dr Irena Eris – dwudniowy pobyt w SPA z BMW na weekend – zwyciężyła Anna Ginter

BMW Nearest to the Pin (dołek nr 3) – z wynikiem 1,77 m zwyciężyła Aneta Jaklund

Deutsche Bank Longest Drive (dołek nr 17) – zwyciężyła Monika Kowalewska

Dr Irena Eris Nearest to the Pin (dołek nr 5) – z wynikiem 2,45 m Małgorzata Kołton

Złota 44 Longest Drive (dołek nr 4) – zwyciężyła Rhea Wiatr

Vouge Longest Drive (dołek nr 1) – zwyciężyła Monika Kowalewska

Veuve Clicqout Longest Drive (dołek nr 7) – zwyciężyła Monika Kowalewska

Ecco Longest Drive (dołek nr 9) – zwyciężyła Rhea Wiatr

COLMAR Longest Drive (dołek nr 12) – zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk

Trzy konkursy Hole in One (wózek golfowy JuCad, 10.000 zł na zakupy w sklepie GolfTeam, wyjazd na finał BMW Golf Business League do PGA Catalunya od Golf24Travel) – brak wygranych

Strokeplay brutto

3 miejsce z wynikiem 87 uderzeń Rhea Wiatr

2 miejsce z wynikiem 82 uderzeń Monika Kowalewska

1 miejsce z wynikiem 79 uderzeń Marianna Duczmal

Stableford netto 1/1 HCP

III miejsca

HCP 20,1-28

3 miejsce z wynikiem 37 pkt zwyciężyła Danuta Michaś

HCP 0-20

3 miejsce z wynikiem 36 pkt zwyciężyła Monika Kowalewska

II miejsca

HCP 20,1-28

2 miejsce z wynikiem 37 pkt zwyciężyła Justyna Raemy

HCP 0-20

2 miejsce z wynikiem 37 pkt zwyciężyła Marianna Duczmal

I miejsca

HCP 20,1-28

1 miejsce z wynikiem  39 pkt zwyciężyła Anna Komierowska-Szweycer

HCP 0-20

1 miejsce z wynikiem 38 pkt zwyciężyła Agnieszka Bednarczyk

Wyjazd na światowy finał BMW Golf Cup International w dniach 5-10 marca 2018 do RPA z wynikiem 39 pkt zwyciężyła Anna Komierowska-Szweycer

 

 

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!