WIADOMOŚCI GOLFOWE

Startuje największa w kraju seria turniejów golfowych

Grają w nim gwiazdy sportu, sceny i telewizji, a miejsca wykupowane są na długo przed czasem. Co roku w turniejach eliminacyjnych i w wielkim finale walczy ok. 1,3 tys. zawodników i zawodniczek. W sobotę na Kalinowych Polach startuje Deutsche Bank Polish Masters.

To niezwykle pożądane zawody, a rywalizacja zaczyna się jeszcze przed wyjściem na pole – rywalizacja o to, żeby zdążyć się zapisać. W tym roku miejsc na cztery z 10 turniejów eliminacyjnych zabrakło na długo przed startem pierwszego z nich.

Zawody rozgrywane są na polach w całym kraju i przyciągają wielu golfistów amatorów, którzy pragną zwycięstwa. Dlaczego? Zwycięzcy eliminacji otrzymują puchary i nagrody rzeczowe, a także awans do finału, który zostanie rozegrany pod koniec września równolegle na dwóch polach golfowych.

– Zwycięzcy finału otrzymują zaproszenie na zagraniczny turniej. Ostatnio taki wyjazdowy turniej odbył się w portugalskim Algarve, a zawodnicy mieli okazję zagrać m.in. na polu Monte Rei, które zaprojektował legendarny Jack Nicklaus – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, która organizuje turniej.

W turniejach biorą udział gwiazdy sportu, sceny czy telewizji. Na zawodach Deutsche Bank Polish Masters można spotkać m.in. obecnego dyrektora reprezentacji Polski Tomasza Iwana, hokeistę i olimpijczyka Mariusza Czerkawskiego, satyryka Rafała Bryndala, mistrza olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego, Wojtka „Lajana” Witczaka z zespołu Afromental czy aktora i prezentera Roberta Rozmusa.

Turniejowi patronuje Adrian Meronk. To obecnie najlepszy polski zawodowiec. Startuje w turniejach rangi Challenge Tour oraz European Tour, w których uzyskuje wysokie noty. Do tej pory jego największym osiągnieciem było 2. miejsce w turnieju Ras Al Khaimah Golf Challange.

Najbliższy turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters w sobotę 12 maja na Kalinowych Polach.

 

Harmonogram:

12 maja – Kalinowe Pola (Świebodzin)
20 maja – Rosa Private GC (Częstochowa)
17 czerwca – Lisia Polana (Warszawa)
30 czerwca – Amber Baltic (Międzyzdroje)
7 lipca – Toya Golf Club (Wrocław)
22 lipca – Sierra Golf Club (Trójmiasto)
11 sierpnia – Mazury G&CC
18 sierpnia – Modry Las (Choszczno)
26 sierpnia – Kraków Valley G&CC
2 września – First Warsaw G&CC (Warszawa)

Finał:
21-23 września – Sobienie Królewskie i First Warsaw G&CC (Warszawa)

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Newsletter

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!