GOLF GURU POLECA WIADOMOŚCI GOLFOWE

Statima Cup czyli relacja z unikalnego cyklu turniejowego w letnim sezonie golfowym 2018

Cykl Turniejów STATIMA CUP zorganizowany był są w związku z promocją firmy STATIMA S.A., przez Związek Golfistów Polskich-  stowarzyszenie które promuje golfa. Pula Nagród wynosiła ponad 20 tys. PLN.

Ideą Związku golfistów Polskich jest to aby każdy golfista niezależnie od tego czy jego karta HCP w narodowej federacji jest aktywna czy nie, czerpał przyjemność z gry i miał możliwość zdobywania atrakcyjnych nagród w turniejach. Wielu uczestników było zachwyconych właśnie taką formą wzięcia udziału w turnieju.

W eliminacjach jak i w finale udział wzięło dobrze ponad 200 golfistów.

Finał turnieju trwał dwa dni- 15,16 września. Został zorganizowany na najpiękniejszym i najbardziej prestiżowym  polu golfowym w Polsce First Warsaw Golf&Country Club. Natomiast eliminacje odbyły się  13 maja oraz 9 czerwca na również urokliwym polu Lisia Polana. Trzeba przyznać że atmosfera była naprawdę znakomita, wraz z wyjściem pierwszego flightu rywalizacja zamieniła się w czas zabawy i wzajemnej motywacji.

Turniej wzbogacono o liczne atrakcje, podczas gry na uczestników czekały słodkie, słone oraz procentowe przekąski oraz masaże po rundzie dla każdego golfisty od Ban Thai Spa, czy możliwość przetestowania naturalnych kosmetyków Orientana. Cały Turniej był pod patronatem firmy Statima, która mocna od kilku lat angażuje się w rozwój golfa.

Turniej  odbył się w 3 kategoriach:

– Stroke Play Netto (HCP–0-24)  Kategoria główna,

– Kategorie dodatkowe dodatkowe: Stroke Play Brutto (HCP 0-12) i Stableford (HCP 24,1-54

15-16 września odbył się turniej finałowy w First Warsaw Golf and Country Club dopisywała nie tylko pogoda, ale również świetne humory uczestników, warto również wspomnieć że był to weekend w którym First Warsaw  odwiedził zespół  profesjonalnych fitterów z zespołu Titleista.Uczestnicy po zakończonej grze chętnie oddawali się w ich ręce aby przetestować najnowsze drivery i woody TS.

 

Newsletter

SKLEPY GOLFOWE