Strona główna » Szansa na medal dla Polski w golfie na Mistrzostwach Europy Glasgow Berlin 2018
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Szansa na medal dla Polski w golfie na Mistrzostwach Europy Glasgow Berlin 2018

Oceń artykuł

Najlepsi polscy zawodowi golfiści i liderzy krajowego rankingu – Mateusz Gradecki i Adrian Meronk – wspólnie powalczą o medal ruszających 2 sierpnia w Glasgow i Berlinie Mistrzostw Europy.

Mistrzostwa to zupełnie nowa formuła rozgrywania najważniejszych zawodów Starego Kontynentu w siedmiu dyscyplinach: pływaniu, lekkoatletyce, kolarstwie, triathlonie, wioślarstwie, gimnastyce i golfie.

W golfie na ME wystąpi 16 dwuosobowych drużyn męskich, reprezentujących 11 krajów: Wielka Brytania (3 drużyny), Szwecja, Hiszpania, Włochy (po 2 drużyny), Francja, Dania, Portugalia, Norwegia, Islandia, Irlandia i Polska (po 1 drużynie).

Mateusz Gradecki na Mistrzostwa jedzie z pozytywnym nastawieniem. Zawodnik jest świeżo po turnieju Challenge Tour w Austrii, w którym rozegrał jedną z najlepszych rund w tym sezonie.

„Zarówno ja, jak i Adrian jesteśmy teraz w bardzo dobrej formie i nie możemy się już doczekać występu na Mistrzostwach. W golfie zawodowym mamy dużo mniej okazji do drużynowej rywalizacji, niż w sporcie amatorskim, dlatego jest to dla nas wyjątkowa okazja do wspólnej walki o medal” powiedział Mateusz Gradecki.

Rywalizacja w golfie rusza 8 sierpnia na jednym z najsłynniejszych pól golfowych w kolebce tej dyscypliny, w Szkocji – PGA Centenary Course, Gleneagles. Pole to zapisało się w historii tego sportu, jako miejsce pamiętnego triumfu Europy nad USA w prestiżowych zawodach Ryder Cup w 2014 roku. Na początek przed Polakami rywalizacja w fazie grupowej.

„Mamy w grupie dwie reprezentacje z Włoch oraz Portugalię. Oczywiście na Mistrzostwach nie ma słabych drużyn i będziemy musieli pokazać się z jak najlepszej strony, ale mamy spore szanse na osiągnięcie dobrych wyników” powiedział Mateusz Gradecki.

Oprócz zmagań mężczyzn rozegrane zostaną równorzędne zawody w mikście oraz drużyn żeńskich – w nich jednak nie zobaczymy Polaków. Rywalizacja golfistów w Gleneagels potrwa do niedzieli, 12 sierpnia.

Mateusz Gradecki podkreśla, że  po ostatnim turnieju Challenge Tour w Austrii czuje ogromną chęć do dalszej sportowej walki.

„Ostatni turniej pokazał, że jestem na dobrej drodze do świetnej formy. Zawody rozgrywaliśmy na wspaniale położonym polu golfowym w Adamstal w Austrii. Gra w przepięknej górskiej scenerii sprawiała mi niesłychaną radość, a podejścia, które niektórym zawodnikom mogły wydawać się męczące, nie stanowiły dla mnie żadnej trudności. Jestem szczególnie zadowolony z mojej trzeciej rundy w tym turnieju, którą rozegrałem na -8 (62) i uważam ją za moją najlepszą rundę w tym sezonie” powiedział Mateusz Gradecki.

 

 

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!