Strona główna » Turniej Warsaw Open Ladies Golf Cup
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Turniej Warsaw Open Ladies Golf Cup


7 edycja Turnieju Warsaw Open Ladies Golf Cup

W dniach 30 kwietnia – 1 maja został rozegrany  Turniej Warsaw Open Ladies Golf Cup, który jest kontynuacją kobiecych Mistrzostw Warszawy.

W tym roku zawody odbyły się na najstarszym polu golfowym – First Warsaw Golf, które znane jest jako piękny ale i wymagający obiekt. First Warsaw przeszło w zeszłym roku modernizację bunkrów, a w tym roku wydłużono obszary tee – co podczas zawodów przyniosło dużo sportowych emocji i zaskoczyło nawet doświadczone golfistki.

Golfistki z całej Polski rywalizowały ze sobą w czterech grupach handicapowych oraz o  główną nagrodę Best Brutto. Po pierwszej rundzie na prowadzeniu ex aequo z liczbą uderzeń 81 znalazły się Monika Kowalewska  i Amanda Majsterek. Trzeci wynik, 87 punktów zdobyła Zuzanna Gazdowska.

Drugi dzień rywalizacji wyłonił zwyciężczynię Amandę Majsterek, która  uzyskała najlepszy wynik w zawodach 77. Z sumą 158 wyprzedziła o 9 uderzeń Kowalewską. Trzecie miejsce zdobyła Anastazja Piechula (176)

Współorganizatorkami turnieju było Polskie Stowarzyszenia Golfa Kobiet na czele z Elżbietą Panas i Dominiką Antoniszczak. W Turnieju wzięło udział 52 zawodniczek z całej Polski. Zawody były rozgrywane w III kategorii rankingowej PZG.

Turniej był świetną okazją do integracji środowiska golfowego. Organizatorki przygotowały wiele atrakcji oraz wspaniałych nagród i upominków.

Równolegle z Turniejem odbyła się akademia dla początkujących Pań, co stało się już tradycją tego turnieju oraz konkursy Longest Drive i Nearest to the pin.

W czasie ceremonii rozdania nagród Pan Andrzej Person otrzymał honorowe członkostwo Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet.

 

Poniżej wyniki zmagań Golfistek:

Strokeplay brutto

1.     Amanda Majsterek (A&A GC)

2.     Monika Kowalewska (Royal Golf Club Wilanów)

3.     Anstazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)

Strokeplay netto 0- 15

1.     Monika Kowalewska (Royal Golf Club Wilanów)

2.     Anstazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC)

3.     Elżbieta Panas K(G First Warsaw G&CC)

Strokeplay netto 15,1 – 26

1.     Matylda Kuna (KG Lisia Polana)

2.     Iwona Kosakowska (Tatfort GC)

3.     Agnieszka Dyzio (First Warsaw G&CC)

Strokeplay netto 26,1 – 36

1.     Agnieszka Sabaj (First Warsaw G&CC

2.     Joanna Szczudlik (Golf Park Józefów)

3.     Anna Ginter (Golf Park Józefów)

Strokeplay netto 36,1 – 54

1.     Zofia Bejm (First Warsaw G&CC)

2.     Dorota Ciesielska (Golf Park Józefów)

3.     Agnes Kowalski (First Warsaw G&CC)

 

Zdjęcia:

HelenaMajewska.BindupPhoto.pl

oraz GolfGuru

 

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!