Strona główna » WIADOMOŚCI GOLFOWE » Zabrakło trzech uderzeń. Meronk bez awansu do European Tour
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Zabrakło trzech uderzeń. Meronk bez awansu do European Tour

Adrian Meronk Fot.Palmer Cup
Adrian Meronk Fot.Palmer Cup

Adrian Meronk musi odłożyć w czasie swoje marzenia o awansie do prestiżowego European Tour. W drugiej rundzie Qualifying School najlepszy polski golfista finiszował na 30. miejscu z wynikiem -1 i zabraknie go w decydującej rundzie. Do awansu zabrakło trzech uderzeń.

 

Najlepszy polski golfista w dn. 4-7 listopada rywalizował w drugiej rundzie Q School na polu Campo de Golf El Saler w hiszpańskiej Walencji. Meronk nie musiał brać udziału w pierwszej rundzie ze względu na wysoką pozycję w Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR). Przed przejściem na zawodowstwo był sklasyfikowany na ósmej pozycji.

 

Turniej w Walencji był dla wrocławianina jednym z największych wyzwań w dotychczasowej karierze. Gra toczyła się o prawo gry o bezpośredni awans do European Tour, w którym Meronk udanie zadebiutował w październiku. Otrzymał „dziką kartę” na turniej w St. Andrews, gdzie w rywalizacji Pro-Am zajął znakomite 2. miejsce.

 

Druga runda Q School trwała cztery dni. Na otwarcie, Meronk zanotował 74 uderzenia (+2) i musiał gonić czołówkę. W weekend, zaprezentował bardzo stabilną formę. Dwukrotnie zagrał na -2 (70 uderzeń) i awans do trzeciej rundy był blisko. Wynik +1 (73 uderzenia) w ostatniej partii pozbawił go jednak szansy na uzyskanie kwalifikacji do turnieju, który odbędzie się na PGA Catalunya. Ostatecznie, Meronk został sklasyfikowany na dzielonym 30. miejscu z rezultatem -1 (287 uderzeń).

 

Czuję spory niedosyt po starcie w Q School, ale nie zamierzam z tego powodu ubolewać. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby wywalczyć awans, lecz nie ustrzegłem się błędów. Teraz muszę wyciągnąć wnioski. Moim celem nadal jest regularna gra w European Tour. Jego realizację muszę jednak odłożyć w czasie – powiedział Adrian Meronk.

 

Kwalifikację do trzeciej rundy Q School wywalczyło 17 najlepszych zawodników. Turniej w Walencji wygrał Francuz Fabien Marty z wynikiem -14.

adrian_meronk_l_fot-_etsu

 

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Adrian da radę, prędzej czy później osiągnie cel. Może go jeszcze wywalczyć startując w Challenge Tour co i tak będzie dobrym wynikiem.