Strona główna » Znakomity wynik polskiego golfisty na turnieju w Szkocji – Adrian Meronk
WIADOMOŚCI GOLFOWE

Znakomity wynik polskiego golfisty na turnieju w Szkocji – Adrian Meronk

Znakomity wynik polskiego golfisty na turnieju w Szkocji

To był jeden z najbardziej udanych startów Adriana Meronka w tym sezonie. Najlepszy polski golfista znakomicie zagrał w Szkocji w turnieju z cyklu European Tour, zajmując 13 miejsce. Do domu przywiezie 4 tys. euro wygranej.

Turniej SSE Scottish Hydro Challenge hosted by Macdonald Hotels & Resorts wystartował w czwartek i zakończył się w niedzielę. Adrian Meronk grę zaczął dobrze, ale nie porywająco. Pierwszą rundę zagrał na par pola* i jego awans z początku był niepewny.

Awans w rankingu

Jednak drugiego dnia Meronk znacznie poprawił wynik. Dwa razy zagrał birdie, a raz eagle’a. Jeden gorszy dołek, na którym zagrał bogeya, nie przeszkodził mu w zajęciu wysokiej pozycji i przejście cuta. Dwie kolejne rundy – zagrane równo – pozwoliły na dalszą wspinaczkę na liście liderów.

Najlepszy polski golfista i ambasador turnieju golfowego Deutsche Bank Polish Masters ostatecznie zakończył turniej z wynikiem -7 (zwycięzca Richard Mcevoy osiągnął wynik -16). To pozwoliło mu na zajęcie w turnieju 13. miejsca. Adrian Meronk zdobył w Szkocji 4 tys. punktów i awansował w rankingu Road to Oman na 41. pozycję.

Utalentowany junior

Jako amator Meronk był notowany na ósmej pozycji w rankingu World Amateur Golf Ranking – żaden inny Polak nie zaszedł tak wysoko. Jako zawodowiec gra swój pierwszy sezon. Pierwszy turniej z cyklu Challenge Tour – Berclays Kenya Open – zakończył na bardzo wysokim piątym miejscu. Jest też pierwszym Polakiem, który przeszedł cut w turnieju zaliczanym do cyklu European Tour.

 

Młody polski golfista wspiera też rozwój golfa w kraju. Jest ambasadorem turnieju dla juniorów Kram Junior Open, a także największego cyklu turniejów dla amatorów Deutsche Bank Polish Masters. Seria przyciąga 1,2 tys. golfistów, którzy rywalizują w 10 turniejach eliminacyjnych na polach w całej Polsce. Najlepsi kwalifikują się do wielkiego finału rozgrywanego we wrześniu. Z kolei zwycięzcy finału w nagrodę wyjadą na zagraniczny turniej, smakując co nieco kariery Adriana Meronka.

*Słownik:

Par (Professional Average Result) – liczba uderzeń standardowo wymagana na danym dołku, średnio tyle uderzeń powinno wystarczyć zawodowcowi do wbicia piłeczki do danego dołka

Cut – liczba uderzeń, która pozwala na awans do dalszej części turnieju

Bogey – jedno uderzenie więcej niż par na danym dołku

Birdie – jedno uderzenie mniej niż par na danym dołku

Eagle – dwa uderzenia mniej niż par na danym dołku

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SKLEPY GOLFOWE

Golf Guru

Szukamy właśnie Ciebie

Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!