I stało się! Minister Wojny w Przygotowaniu, wylądował na polu golfowym. Lądowanie było niezamierzone, ale było. Wylądowało Mi jakieś tam, helikopter miał na imię Mi i należał do Jego Dostojności, a w zasadzie do wojsk Jego Dostojności od lat 50-ciu. Nowszych nie mieli i nie przewidują.

I wylądował z hukiem i się połamał. Nikt nie ucierpiał, oprócz olbrzymiego divot-a polu uczynionego.

I wyszedł minister i się zauroczył. W sam raz na poligon dla moich ukochanych terytorialnych formacji, pomyślał i rotmistrza przywołał i nakazał. Od dzisiaj przejmujemy wszystkie pola golfowe.

Golfistów do zawodów wojskowych przyuczyć. Driving Range na strzelnice zamienić, domki klubowe na koszary i stajnie dla konnicy.

W celu krzewienia tężyzny fizycznej wśród uderzających piłeczki nakazuje się :

Wycofać ze służby pojazdy typu Melex i zastąpić je konikiem polskim. Żeby nie wyglądało to jak Polo, nakazuje się, przed każdym strzałem, zejście z konika.

Bunkry na polach zamienić w okopy. Kto wpadnie piłeczką do okopu, w ramach kary, ma oddać strzał z karabinka snajperskiego do tarczy z flagą w gwiazdki.

Kto wpadnie do wody, w ramach kary, ma założyć maskę przeciwgazową i wykonać bieg okrężny wokół wody. W tym czasie reszta plutonu będzie czyścić niezbędniki ( manierki, noże i widelce – takie składane). Po rundzie czystość tegoż sprzętu sprawdzi kwatermistrz.

Po każdej rundzie obowiązkowo grochówka z kotła. Z boczkiem dla najlepszych, dla gorszych z chlebem, czerstwym. Niech ćwiczą!

Nadaje się następujące stopnie golfowe :

Naczelnik – zarezerwowane

Hetman Polny – właściciel pola golfowego

Bombardier – właściciel logest drive-a

Kanonier – właściciel zielonej karty

Wachmistrz – właściciel kotła z grochówką

Ogniomistrz – palący Pro

I się obudziłem, a w telewizji narodowcy ze sztandarami szli dalej. Ciekawe jak daleko zajdą? Byle nie na pole. Chociaż? Skopali by nieużytki pod trzecią dziewiątkę. Tak lubią kopać, szczególnie jak ktoś leży.

młodszy bombardier jacek zaidlewicz

  1. przypowiastkę dedykuję Mariuszowi, który walczy o praworządność i natchnął mnie do napisania powyższego.

You may also like

1 Comment

  1. super ! Szacunek za ODWAGE !

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.