Odc. 5 Garmin Approach G80 – najlepsze urządzenie dla golfisty

Dzięki uprzejmości sklepu golfhelp.pl miałem okazję testować najnowsze urządzenie Garmina G80. Co to jest za cudo to brak mi słów. Był ze mną na Golfowych Obozach Sportowych Target54 w Maroko, Hiszpanii i na kilku rundach na moim domowym polu w Rajszewie. Wszędzie się sprawdził doskonale. Wszystko było widoczne w afrykańskim ostrym słońcu jak i podczas polskiej mżawki. Bateria trzyma 4 rundy. GPS działa bezbłędnie, a pola są chyba wszystkie na świecie. Przynajmniej te w okolicach Marrakeszu i Malagi są. Ale nie sama nawigacja GPS i liczba pól urzekła mnie w tym cudeńku. To ważne, pomaga w strategii gry.

https://youtu.be/9uJrPkQfqsM

Ale wbudowanej pomocy jest tam dużo więcej. I to jakiej pomocy ! Urządzenie ma wbudowany radar dzięki, któremu trening na  driving range jest dużo bardziej skuteczny. G80 mierzy prędkość piłki i główki kija, podając przy tym smash factor, który świadczy o jakości kontaktu. Radar zaskakująco precyzyjnie podaje także odległość uderzeń. Porównałem go z moim GC2 Foresight i wskazania były identyczne

G80 można połączyć z analizatorem swingu Trueswing od garmina, który testowałem wcześniej, wyniki są tu: https://zwiazekgolfistow.pl/sprzet/22-test-garmin-true-swing.html. Urządzenie podaje także tempo, w którym należy wykonywać swing. Dźwięk jest wyraźnie słyszalny ale nie natarczywy, nie przeszkadza sąsiadom na rangu.

https://youtu.be/ZVpQD84WT1I

Approach G80 łączy się z oprogramowaniem Garmin Golf. Pozwala śledzić statystyki uderzeń, prowadzić score card dla całego flightu w różnych formatach Stableford, Match Play czy nawet Skins.

Jest jeszcze wiele bajerów, których nie użyłem bo to trzeba lubić, a ja wolałem cieszyć się funkcjami opisanymi powyżej.

G80 ma w pudełku wiele rodzajów zamocowań. Da się pewnie zamocować na każdym wózku lub powiesić na każdej torbie. Ale równie dobrze radzi sobie solo w uchwycie na kubek.

Podsumowując, jeśli chcieli byście zrobić Golfiście jakiś lepszy prezent, to Approach G80 będzie najlepszym wyborem.

Drogi czytelniku, jeśli szukasz informacji odnośnie sprzętu lub treningu znajdź mnie na facebooku, z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania.

https://www.facebook.com/maciej.miszczak.545

Autor: Maciej Miszczak

Instruktor Golfa Target 54 i Związku Golfistów Polskich

 

Maciej Miszczak
Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Dyplomowanym Club Fitterem, Certyfikowanym Specjalistą Biomechaniki Swingu i Trenerem Golfa Target54. Do niedawna piastowałem funkcje w Zarządach firm w branży turystycznej. Golfem zainteresował mnie mój przyjaciel Krzysztof Czupryna. Pierwsze treningi rozpocząłem pod jego okiem. I golf stał się moją wielką pasją. Później kontynuowałem naukę na Florydzie z najlepszymi instruktorami. Gdy mój poziom wiedzy na temat swingu był więcej niż wystarczający, na wiosnę w 2016 roku odbyłem 3 tygodniowe szkolenie dotyczące fittingu i napraw kijów golfowych. Było to znowu w USA, tym razem w Ohio, w szkole czołowego projektanta z branży Ralpha Maltby. Nieco wcześniej skompletowałem najlepszy w tej części Europy warsztat do fittingu i budowy kijów golfowych. Na początku 2019 r. odbyłem 10 tygodniowe szkolenie z Biomechaniki Swingu Golfowego, prowadzone przez parę naukowców Dr Phila Cheethama i Dr Sasho MacKenzie. Dr. Phil Cheetham pracował jako Główny Biomechanik i Dyrektor Rady Biomechaników przy Titleist Performance Institute (TPI) w Kalifornii. Dr. Sasho MacKenzie – Profesor Katedry : Human Kinetics w St. Francis Xavier University Nova Scotia. Canada. Studia pod ich okiem otworzyły mi oczy i wydłużyły mój Driver do 265-275 m. Praca ze studentami i sprzętem golfowym sprawia mi wielką radość i wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy mogę zająć się wyłącznie tym. Dodatkowym dla mnie zaszczytem jest pełnienie funkcji Prezesa Zarządu, Organizacji Pożytku Publicznego, Stowarzyszenia Związek Golfistów Polskich.

    You may also like

    Leave a reply

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.