Odc.17. Szewc bez butów chodzi

Pandemia – sremia, nie tylko zrujnowała mój biznes turystyczny ale i zawartość mojej torby. Od dawna planowałem odświeżenie mojego zestawu kijów, ale jak to w filmie – CK Dezerterzy, wieszcz mawiał: Abu czysta gęba, abu pełny bandziuch

Stąd wymiana zużytych główek w moich ironach została przełożona na lepsze czasy, ale niestety wymiana wedgy, już nie mogła dłużej czekać. Stan moich wedgy wołał o pomstę do nieba.
Ostatnie zaskórniaki wydłubałem, żonie i głodnym dzieciom wmówiłem, że to narzędzie pracy i bez tego chleba nie będzie 😉. Ale w końcu mam swoje cudeńka.

Pierwsze trzy sztuki od lewej, to kute nuweksy od Maltby. Wedge TSW-Series – 58 st. oraz 54 st. i 50 st z powłoką DRM. DRM- Diamonized Raw Metal finish, to chemicznie nakładana powłoka, 3 krotnie bardziej odporna od chromu na ścieranie czy zadrapania. Dzięki tej powłoce rowki na licu utrzymują idealny kształt dużo dłużej. DRM jest to „przezroczysta” wersja powłoki DBM- Diamonized Black Metal finish, którą można podziwiać oglądając ostatnie dwie główki po prawej stronie.

clubfitting 1

Jak widać, mój dotychczasowy zestaw kutych wedgy (3 sztuki od prawej), to każdy pies z innej parafii. Spasowany po momencie bezwładności (MOI), więc działał, …ale nie wyglądał. Stary Gap Wedge – 50 st. ma ok 500 rund za sobą, a Sand Wedge 54 st. ok 150 rund przebiegu. Natomiast Lob Wedge TSW 58 st., który jest „tylko” chromowany, ma za sobą ok 75 gier. Rzut oka na zużycie lic z łatwością pozwala dostrzec zalety powłok DBM/DRM. Stary Gap Wedge przeszedł dwukrotnie procedurę odświeżania/ostrzenia rowków, Wedge 54 tylko raz.

clubfitting 2

Od góry: GW-500 rund, 54st. -150 rund, 58st. -75 rund.

Co ciekawe, specjaliści z Titleist/Vokey zalecają wymianę wedgy przynajmniej co 75 rund golfa. Zawodnicy PGA Tour wymieniają je nawet co turniej, a najrzadziej co 20 gier.
Dzięki specjalnej powłoce DBM/DRM, która „wżera” się w metal, lico moich wedgy utrzymuje parametry fabryczne minimum 3 razy dłużej, a moje mocno zmęczone irony, 5 rok służą jak nowe.

Jeśli lico Twojego wedga wygląda jak moja stara pięćdziesiątka ósemka (dolne lico),  czas rozejrzeć się za nowym kijem. Jeśli wygląda jak moja pięćdziesiątka czwórka (środkowe lico), masz jeszcze chwilę.

 

Maciej Miszczak
Trener Golfa Target54, Clubfitter,
Specjalista Biomechaniki Swingu Golfowego.
Zapraszam do grona Znajomych na Facebooku https://www.facebook.com/maciej.miszczak.545

Pobież e-book – https://target54.eu/wpdm-package/e-book-jak-opanowac-putting/

 

You may also like

Comments are closed.