Poznań doczekał się w końcu 18 dokowego pełnowymiarowego pola golfowego, co jest historycznym wydarzeniem dla golfa w Polsce

Obiekt nazywany jest przez twórców  obiektem miejski z racji bliskiego położenia Poznania i  Tarnowa Podgórnego i bliskiego połączenia z komunikacją miejską.

Jest to miejsce które współgra z naturą, w pełni ekologiczny, do podlewania terenów zielonych używa się tak zwanej „szarej wody”, która nie jest zdatna do picia, ale sprawia, że pod względem nawadniania pole jest samowystarczalne.

BlackWaterLinks 1 Konferencja

W czasie naszej wizyty na otwarciu zaskoczyło nas w jak dobrym stanie od samego początku jest pole. Zgadzamy się z opinią ze już w tej chwili pole wydaje się jak by miało kilka lat. Pierwsza dziewiątka jest bardziej malownicza z pięknie zaprojektowanymi zbiornikami wodnymi.

Tadeusz Czajka Andrzej Wentland

Pole nagradza prezencyjną grę, każde uderzenie poza granicę dołków w wysoki rough jest bardzo dużym utrudnieniem, co golfiści w czasie otwarcia mocno krytykowali ale z drugiej strony od razu pole zapewnia wiele sportowych emocji.

BWL Golfguru 19 Maly

Za projekt pola odpowiada światowej klasy projektanta Caspar Grauballe który wcześniej zaprojektował miedzy innymi Trump International Golf Links czy Royal Birkdale Golf Club, jedno z pięciu najlepszych pól golfowych w Wielkiej Brytanii i z 35- najlepsze pole na świecie.

BWL Golfguru 4 Maly

Black Water Links oprócz 18 dołkowego pola golfowe posiada największą strefę  treningową w Polsce ponad 12 ha powierzchni:

– 3000m2 strefy treningowej do krótkiej gry

– 6 dołkowe małe pole par 3

– 40 stanowisk na Driving Range

Natomiast w przyszłym roku ma powstać domek klubowy.

Na terenie działa Akademia golfa dla dzieci oraz strefa na rangu ze stanowiskami Trackaman .

BWL Golfguru 7

Stowarzyszenie BWL skupia niemal 500 członków, i jest największym klubem w Polsce.

Prace nad stworzeniem pola trwały cztery lata,  wcześniej powstał teren treningowy: „Umożliwiliśmy grę na 6-dołkowej Akademii, największej strefie do trenowania krótkiej gry w Polsce i Driving Range oferującym sportowcom aż 40 stanowisk. Zdecydowanie wzbudziliśmy apetyt na więcej, dlatego oficjalny weekend otwarcia (1-3 lipca 2022) jest dla nas – pasjonatów golfa – szczególnym wydarzeniem” – mówił Andrzej Wentland, Prezes Black Water Links.

BWL Golfguru 1

W czasie otwarcia prezes Polskiego Związku Golfa Radosław Frańczak, ogłosił iż  w przyszłym roku , w sezonie 2023  BLW będzie gościć mistrzowski turniej PZG

BWL Golfguru 12 Maly

W czasie oficjalnego otwarcia zostało rozegrane 2 turnieje: Texas Scramble na 9 dołkach oraz turniej Otwarcia BWL, natomiast Goście mieli okazje skorzystać z dodatkowych atrakcji

Gratulujemy obiektu wszystkim zaangażowanym w projekt.

Zdjęcia Maciej Nowaczyk Fotografia i Golfguru

BWL Golfguru 6 Maly image000001 BWL Golfguru 8 BWL Golfguru 10

You may also like

Comments are closed.