Na polu Mount Juliet Golf Club w malowniczym Kilkenny, Adrian Meronk wygrał DP World Tour

meronk horizonirishopen golfguru 8 Maly

W ostatniej rundzie Horizon Irish Open, 29-latek zagrał po mistrzowsku, notując 66 uderzeń i zakończył turniej z wynikiem 20 poniżej par, co dało mu zwycięstwo z przewagą aż trzech uderzeń nad drugim zawodnikiem- Nowozelandczykiem, Ryanem Foxem.

„Szczerze mówiąc, to taka ulga” – powiedział Meronk,. „Kocham to” – kontynuował. „Nie przestanę iść naprzód. To dla mnie tylko kolejny krok. Ale wygrana w miejscu takim jak Irlandia, które ma tak wspaniałą historię golfa, jest czymś wyjątkowym. Naprawdę nie potrafię tego opisać.

meronk horizonirishopen golfguru 1 Maly

Wygrana Meronka to historyczne zwycięstwo. Wcześniej w DP Word tur wygrywali Colin Montgomerie, Rory McIlroy, Seve Ballesteros czy Nick Faldo.

meronk horizonirishopen golfguru 5 Maly

Meronk zaliczy awans na siódme miejsce rankingu DP World Tour, a sukces wywinduje go również w Official World Golf Ranking. Golfista z Wrocławia trzy razy stawał w tym sezonie na podium cyklu DP World Tour. W maju był trzeci w Dutch Open i Catalunya Championship, w marcu w Qatar Masters również stanął na najniższym stopniu podium. We wrześniu 2021 r. zajął za to drugie miejsce w DS Automobiles Italian Open, gdy cykl nosił jeszcze nazwę European Tour.

meronk horizonirishopen golfguru 7 Maly

Przed Adrianme następne wyzwania to start w Scottish Open i wielkoszlemowy The Open, w którym będzie rywalizował m.in. z Tigerem Woodsem.

Wyniki Horizon Irish Open

meronk horizonirishopen golfguru 1 Maly

You may also like

Comments are closed.