Najlepszy polski golfista Adrian Meronk zakończył wczoraj turniej D+D REAL Czech Challenge. Po nieco słabszym początku sensacyjnie zagrał w trzeciej i czwartej rundzie, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Do Polski wróci z 14 tys. euro i awansem w klasyfikacji generalnej cyklu turniejów European Challenge Tour

Turniej w Czechach rozpoczął solidnie, ale wynik z dwóch pierwszych rund uplasował go dopiero na 16 miejscu. Decydujące były kolejne dwie rundy, kiedy zaczął odrabiać straty do liderów. Znakomitą równą grą Adrian Meronk zdobywał kolejne punkty i awansował w tabeli. W niedzielę po czwartej rundzie zajął ostatecznie trzecie miejsce w turnieju D+D REAL Czech Challenge. O zaledwie jedno uderzenie lepszy był Portugalczyk Ricardo Santos, a turniej wygrał Anglik Ross McGowan, który pokonał Meronka pięcioma uderzeniami.

Dzięki wygranej Meronk zajmuje obecnie w klasyfikacji generalnej cyklu Challenge Tour szóste miejsce. To dla niego ogromna szansa – 15 najlepszych zawodników otrzymuje na koniec sezonu awans do cyklu European Tour.

Meronk jest aktualnie najlepszym polskim zawodowym golfistą i regularnie reprezentuje kraj na turniejach za granicą. Aktywnie też promuje tę dyscyplinę w Polsce.

You may also like

Comments are closed.