Najlepszy polski golfista nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku zawodowej kariery. Adrian Meronk otrzymał zaproszenie do gry w turnieju Alfred Dunhill Links Championship w ramach najbardziej prestiżowego cyklu na Starym Kontynencie – European Tour. Jeszcze nigdy żaden Polak nie wystąpił w turnieju tej rangi.

 

Turniej Alfred Dunhill Links Championship odbędzie się na legendarnym polu St. Andrews w Szkocji w dn. 6-9 października 2016 r. Dla Meronka będzie to pierwszy start w roli zawodowca.

Nie będę ukrywał swojego zaskoczenia, ponieważ nie spodziewałem się, że jeszcze w tym roku uda mi się zagrać w European Tour. Planowałem przejść na zawodowstwo dopiero w listopadzie, lecz „dzika karta” na turniej tej rangi przyspieszyła moją decyzję. Moim celem na przyszły sezon są regularne występy w tym cyklu. Bardzo cieszę się z możliwości rywalizowania z najlepszymi golfistami na świecie. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednim sezonie triumfował Rory McIlroy – powiedział Adrian Meronk.

 

23-letni wrocławianin przechodzi na zawodowstwo w idealnym momencie. W amatorskim golfie osiągnął niemal wszystko, a szczyt formy przyszedł na ten sezon. W Światowym Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR) był sklasyfikowany na 8. miejscu, najwyższym w historii polskiego golfa. We wrześniu zanotował znakomity występ jako lider reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zajęli 8. pozycję w drużynowych mistrzostwach świata, a Meronk uplasował się na 3. miejscu indywidualnie. Wynik uzyskany na turnieju w Meksyku jest dla Polaków najlepszym w historii startów.

W najbliższym turnieju Meronk będzie rywalizował z czołowymi golfistami na świecie. Swój udział potwierdzili m.in. Danny Willett, Rafa Cabrera Bello czy Martin Kaymer, którzy jeszcze kilka dni temu reprezentowali Europę w prestiżowym starciu ze Stanami Zjednoczonymi w ramach Ryder Cup.

W puli nagród znajduje się 5 mln euro, a zwycięzcy przypadnie 800 tys. euro. Początek rywalizacji w najbliższy czwartek.

 

You may also like

Comments are closed.