Największe turnieje golfowe odwoływane lub przenoszone na inny termin

 

Masters 2020

Który miał się rozegrać 9-12 kwietnia, zostanie przełożony na później, ogłoszono w piątek rano. Przyszła data nie została jeszcze ustalona. Zawody amatorskie kobiet oraz zawody Drive, Chip i Putt również zostały przełożone.

„ Zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich osób związanych z tymi wydarzeniami doprowadziło nas do tej decyzji” – powiedział przewodniczący Fred Ridley w oświadczeniu. „Mamy nadzieję, że przełożenie pomoże nam  bezpiecznie przeprowadzić Turniej  w późniejszym terminie”.

coronavirus golfguru 3

To ważna, ale nie zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę decyzję w sprawie innych dużych wydarzeń sportowych.

THE PLAYERS Championship i PGA TOUR

Decyzja o odwołaniu do połowy kwietnia turniejów została podjęta po tym, jak komisarz Jay Monahan zapowiedział wcześniej w czwartek, że turniej zostanie rozegrany w całości, ale odbędzie się bez fanów. Po zebraniu dodatkowych informacji, wydarzenie jednak zostało odwołane.

coronavirus golfguru 1

„Z przykrością ogłaszamy odwołanie The Players Championship”.

„Postanowiliśmy także odwołać wszystkie wydarzenia PGA Tour – przynajmniej łącznie z planowanym na tydzień przed Masters – Valero Texas Open.

coronavirus golfguru 5

ProGolf Tour

 Ze względu na Corona Covid-19: Pro Golf Tour odkłada dwa turnieje w Maroku

Jak poinformowały dziś osoby odpowiedzialne za Pro Golf Tour (PGT) w Monachium, dwa turnieje rankingowe zaplanowane na kilka następnych tygodni w Maroku zostaną przełożone na późniejszy termin. Open Océan 2020 i Open Tazegzout 2020, zaplanowane odpowiednio na okres od 25 do 27 marca oraz od 31 marca do 2 kwietnia, zostaną przełożone w późniejszym terminie w związku z obecnym globalnym kryzysem epidemiologicznym.

„W trosce o ochronę zdrowia naszych sportowców, personelu turnieju,postanowiliśmy nie organizować Open Océan ani Open Tazegzout „

Zaplanowane na kwiecień turnieje Open Madaef (13–15 kwietnia) i Open Michlifen (19–21 kwietnia) -na razie sa w harmonogramie i nie ma decyzji co do ich odwołania.

 

 

You may also like

Comments are closed.