Ani Mru-Mru gra w golfa. Zobacz jak!

W niedzielę w turnieju Deutsche Bank Polish Masters wystąpili dwaj członkowie kabaretu Ani Mru-Mru. Marcin Wójcik i Michał Wójcik rywalizowali na polu Toya Golf & CC obok stu innych golfistów. Jak im poszło? I kto jeszcze ze sławnych gra w golfa?

Michał Wójcik i Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru to całkiem utalentowani golfiści amatorzy. W turnieju rywalizowali w kategorii 15,1-20 hcp (to poziom umiejętności golfisty – im niższy hcp, tym lepiej). Znani kabareciarze grali w jednym flighcie (startująca grupa; miejsce startu to tzw. tee), co miało pomóc w golfowych zmaganiach.

Za daleko do pucharów

– Grało się znakomicie, dlatego że ja jestem krótkowidzem, a kolega dalekowidzem. W związku z tym że nie widzimy swoich uderzeń, podobają nam się uderzenia przeciwnika – żartował po zejściu z pola Marcin Wójcik.

Niestety, tym razem żadnemu z kabareciarzy nie udało się zdobyć pucharu. Michał Wójcik uplasował się na 10 miejscu z wynikiem 77, natomiast Marcin Wójcik na miejscu 12 z wynikiem 78.

– Zrobili te flagi tak, że ciężko było czasami, teesy poodsuwali do tyłu – narzekał w żartach na odległości od dołków Marcin Wójcik, a Michał Wójcik wtórował: – A jaki to problem podsunąć do przodu?

Ani Mru-Mru ma już w planach kolejne turnieje, w tym jeden z najsłynniejszych na świecie The Open. Jednak tutaj Marcin Wójcik planuje być tylko widzem i podpatrywać zawodowców.

 

Sławni wciągają w golf

Członkowie Ani Mru-Mru to kolejne rozpoznawalne osoby, które rozsmakowały się w golfie. Obok kabareciarzy w niedzielnym turnieju wystartowało ponad stu zawodników, wśród nich mistrz olimpijski w rucie młotem Szymon Ziółkowski, a także tekściarz i satyryk Rafał Bryndal. Szymon Ziółkowski w niedzielę stanął na podium. Zajął trzecie miejsce w swojej kategorii 25-20,1 hcp.

Zawodowi sportowcy nierzadko zaczynają grać w golfa – zarówno po zakończeniu kariery, jak i w trakcie. Często stają się też gorącymi orędownikami tego sportu. Przykładowo ambasadorami turnieju Deutsche Bank Polish Masters – największych zawodów golfowych dla amatorów w Polsce – są Tomasz Iwan, były piłkarz, a obecnie dyrektor reprezentacji Polski, oraz hokeista i olimpijczyk Mariusz Czerkawski. Abasadorem został także muzyk z zespołu Afromental Wojtek „Lajan” Witczak.

Golf przyciąga coraz więcej osób, co widać na polach golfowych w trakcie takich turniejów jak Deutsche Bank Polish Masters. Organizowane są wtedy akademie golfa, gdzie początkujący mogą poznać ten sport pod okiem profesjonalistów i spróbować swoich sił na polu. W niedzielę w akademii uczestniczyło aż 45 osób, w tym rodziny z dziećmi.

Najbliższy turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters 8 lipca na polu Sierra Golf Cup.

Ani Mru-Mru gra w turnieju golfowym Deutsche Bank Polish Masters

Jak poszło członkom Ani Mru-Mru w niedzielę w naszym turnieju? Co będzie robił Marcin Wójcik na The Open? I jaki jest "najsuperowszy" turniej? 😉 Zobaczcie na filmie. 🙂

Opublikowany przez Polish Masters Poniedziałek, 26 czerwca 2017

 

 

You may also like

Comments are closed.