Costa del …. Golf  część I

Costa del Sol nazywane jest przez golfistów Costa del Golf ze względu na ponad 70 pól golfowych rozsianych po całym wybrzeżu. Wszystkie mają jedną cechę wspólną – wspaniały, suchy i słoneczny klimat przez cały rok. Na Costa del Sol znajdziemy pola golfowe dla graczy o bardzo różnym stopniu zaawansowania, od kompletnie początkujących do zaawansowanych i doświadczonych. Od Alcaidesy po Valderramę.

Pola golfowe, których listę przedstawimy w kilku częściach, należą do najatrakcyjniejszych w całej Andaluzji, jednak największa koncentracja pól golfowych na Costa del Sol, jest w okolicach Marbella. Ceny “green fees” pól golfowych w Maladze i innych rejonach Costa del Sol wahają się od 45 do 150€.

W skład Alferini Golf Club, wchodzą także dwa inne pola – Flamingos Golf i Tranmores. Wszystkie trzy pola zostały zaprojektowane przez Antonio Garcia Garrido. Dwa pierwsze to pola klasy mistrzowskiej, 18-dołkowe Tramores to pole typu executive, zaprojektowane z myślą o treningu krótkiej gry. Alferini  ma długie fairwaye i szerokie greeny. Położone w dolinie, chronione przez góry jest prawdziwą oazą spokoju i natury. Pole otaczają dwa jeziora, które stanowią przeszkodę na wielu tutejszych dołkach.

Aloha Golf Club, którego układ i otoczenie są naturalnie wkomponowane w pagórkowaty krajobraz oferuje wiele ciekawych dołków i jest nieskazitelnie utrzymane. 18 dołków,  Par: 72  wielkość: 6,261m. Zaprojektowane przez Javiera Arana.

Cabopino Golf Club to nowoczesny design z pięknym widokiem na morze. Otwarte w kwietniu 2001 roku 18 dołkowe pole Par 71 zaprojektowane przez hiszpańskiego architekta Juana Ligues . Bardzo malownicze z widokiem na góry i morze. Wózki golfowe są obowiązkowe, ale wliczone w cenę green fee.

Guadalmina Golf Club oferuje 2 pola. Pole Południowe jest drugim najstarszym polem na Costa del Sol. Jest trudne i odpowiednie raczej dla doświadczonych graczy. Pole Północne biegnie równolegle do przebiegu Południowego i ma wiele zagrożeń wody.  Pola zaprojektowane przez Falco Nardi
i Javiera Arana oba Par 72

La Quinta Golf and Country Club składa się z 3 9-dołkowych pól. Tory są zaprojektowane tak, aby pole było dość wymagające. Par: 72 Projektant: Antonio Garcia Garrido i Manuel Piñero

Las Brisas Golf Club to malownicze pole, który ma mnóstwo zagrożeń wodnych i bunkrów chroniących przede wszystkim podwyższone greeny.  Ze względu na to, że wymaga więcej niż tylko długie drivy, by nie narazić się na niebezpieczeństwa.  Par: 72 Projektant: Robert Trent Jones

Los Naranjos Golf Club to atrakcyjne i dobrze rozplanowane pole zaprojektowane przez Roberta Trenta Jonesa. Kilka pagórków i kilka ciasnych torów wijących się wśród drzew pomarańczowych. Golfiści powinni być świadomi, że istnieje duża różnica pomiędzy przednią i tylną 9. Par: 72

Ponad 8h słońca każdego dnia czyni te miejsca rajem dla golfisty, o każdej porze roku. Szczególnie atrakcyjne do gry są miesiące zimowe i jesienne, gdzie słońce przyciąga graczy z najprzeróżniejszych zakątków Europy.

 

 

 

 

 

Zapisz

You may also like

Comments are closed.