Dubaj – Mekka golfa bliskiego wschodu

W mieście, które powstało z piasków pustyni można znaleźć wszystko. Spektakularne drapacze chmur, bogactwo i ekstrawagancję, fantastyczne życie nocne i światowej klasy pola golfowe.
W Dubaju jest wiele do odkrycia.

Dla golfistów Dubaj to jedne z najbardziej spektakularnych miejsc do gry w golfa – Emirates Majlis, Montgomerie, Faldo, Jumeirah Earth i Fire, The Els czy Dubai Creek zamienią każde golfowe wakacje w Dubaju we wspaniałe doświadczenie.

Miłośnicy golfa powinni rozważyć wizytę na najbardziej znanym wydarzeniu golfowym i obejrzeć ulubionych graczy podczas rozgrywek turnieju Omega Desert Classic, który odbywa się w Emirates Golf Club. Na jego terenie znajdują dwa  znakomite pola golfowe: Majlis na którym rozgrywany jest co roku Dubai Dessert Claissic i Faldo jedyne w regionie klub oferujący nocną grę w golfa.

Pole Majlis, znane także jako Desert Miracle, było pierwszym trawiastym polem golfowym stworzonym na Bliskim Wschodzie. Idealne pole par 72 obejmuje siedem jezior a jego charakterystycznym elementem jest budynek klubu Majlis, znajdujący się pomiędzy 8. a 9. dołkiem, który od 1988 roku stanowi jedną z wizytówek Dubaju.

Pole Faldo zostało ponownie otwarte w 2006 roku. Na jego obszarze znajdują się wadi biegnące wzdłuż pola oraz liczne tees i bunkry, stanowiące znak firmowy pola o naturalnie pofałdowanej powierzchni. Faldo to jedyne w pełni oświetlone 18-dołkowe pole w Dubaju, które rozświetla nocne niebo i pozwala cieszyć się pełną rundą na 18 dołkowym polu golfowym w samym sercu Dubaju.

Dopełnieniem obu pól jest pole Par 3 oferujące najtrudniejsze dołki par 3 w Emiratach oraz akademię golfa, teren treningowy  i sklep dla profesjonalistów.

Ogromną popularnością wśród golfistów cieszą się pola Earth i Fire znajdujące się w Jumeirah Golf Estates, pierwsze z pól Earth co roku gości najlepszych golfistów z cyklu European Tour jako gospodarz finału Race To Dubai. Większość golfistów odwiedzających Dubaj planuję rozegrać choćby jedną rundę na tym pięknym polu.

Colin Montgomerie to legendarny golfista, który zaprojektował pole wspólnie z nieżyjącym już uznanym projektantem pól – Desmondem Muirheadem. Zajmuje ono powierzchnię 106 hektarów, na które składają się sztuczne jeziora, perfekcyjnie przystrzyżone trawniki i 81 bunkrów. To jedno
z piękniejszych w Dubaju pól stanowi wyzwanie dla graczy.

Legenda golfa Ernie Els nie tylko użyczył nazwiska ale też przelał swą duszę, pasję i wiedzę by
w idealnej scenerii stworzyć  wielokrotnie nagradzany klub golfowy odpowiedni zarówno dla zawodowców jak i amatorów.

Działający zaledwie od 1.02.2017 r. Trump International Golf Club to 18-dołkowe pole golfowe zaprojektowane przez światowej sławy architekta Gila Hanse. Na 202 hektarach architektura pola  zmieszana z pustynnym klimatem zapewnia spójność doświadczeń i prawdziwy test gry.

Poszarpane fairwaye zainspirowane konturami i naturalnym pięknem pustynnego krajobrazu nabrały kształtu endemicznego czerwonego piasku.

The Trump jest znakomitym sprawdzianem dla zaawansowanych graczy, dając jednocześnie możliwość gry dla graczy na wszystkich poziomach zaawansowania z systemem wielu dostępnych tee boxów.

Dubaj to idealny kierunek, który w sezonie zimowym, polecamy wszystkim mniej i bardziej zaawansowanym golfistom szukającym nie tylko dobrej pogody ale także atrakcji poza golfem zarówno dla osób dorosłych jak i rodzin z dziećmi.

 

Artykuł przygotowała: MG

 

You may also like

4 Comments

 1. Czytając powyższy tekst, miałem wrażenie, że czytam pochwalne peany rodem z reklamowego prospektu wydanego na kredowym papierze za ciężkie petrodolary.

  Miałem okazję grać na obu wymienionych (i na kilku innych też) polach w AE. Jeżeli ktoś jest „kolekcjonerem” egzotycznych pól, będzie miał radochę.

  Jeżeli jednak woli grać w golfa i ceni naturę, to znajdzie w Polsce kilka (a w Europie setki) fajniejszych pól.

 2. Faktycznie. Napisane fatalnie. Brak opisów przydatnych dla golfistów.
  “….a jego charakterystycznym elementem jest budynek klubu Majlis,” czy to jest informacja dla golfisty ?
  Nadaje się na ulotkę rozdawaną przed lotniskiem a nie na opis na tej stronie. Czytając taki opis odechciewa się gry w tym miejscu . Więcej informacji przydatnych golfiście a nie turyście !

  Beata

 3. No właśnie zero konkretów. Drogo tam jest ? Ile kosztuje gra? W sumie nie jest tak daleko jak do Azji a niedawno Alicante zasypał śnieg. Ale fakt opis jak z folderu. Nie popisali się ludzie z golfguru 🙂 Poprawcie się bo lubię Was czytać

 4. Ej ! Nie krzyczcie na Panią Magdę 🙂 Każdy kiedyś zaczynał! Pani Magdo proszę się nie zrażać i pisać kolejne opisy ciekawych miejsc w których Pani była 🙂 Ja chętnie poczytam cokolwiek o golfie gdy śnieg i mróz za oknem . Prosimy o więcej zdjęć !

  Pozdrawiam ciepło
  Halina Nowotna

Comments are closed.