Dustin Johnson zwyciężył w Masters 2020 w rekordowy sposób, zdobywając swoją pierwszą zieloną marynarkę i drugie ważne mistrzostwo w swojej karierze, dominując w Augusta National Golf Club

Kluczem do zwycięstwa Johnsona był pokaz konsekwencji w grze rzadko, jeśli w ogóle, widywany na Turniu Masters. Dzięki doskonałej grze zdobył rekordowy wynik -20 po rundach 65,70,65,68.

Przed decydującą rundą miał  przewagę czterech uderzeń nad trójką rywali: Koreańczykiem Sungjae Imem, Amerykaninem Abrahamem Ancerem oraz Australijczykiem Cameronem Smithem. Sungjae Im i Cameron Smith ostatecznie dzielą drugie miejsce z wynikiem -15.

Przemawiając  po swoim zwycięstwie, Johnson powiedział: „Zawsze ciężko jest to zrobić na majorze. Nieważne, jak dobrze grasz, jest to trudne.

„Byłem zdenerwowany przez cały dzień. Czułem to. Masters to dla mnie największy turniej, to ten, który najbardziej chciałem wygrać.

„Jestem po prostu bardzo dumny ze sposobu, w jaki sobie poradziłem i ze sposobu, w jaki zakończyłem turniej golfowy.

„Szczerze mówiąc, nadal myślę że to sen. Jako dziecko, marzyłem o zwycięstwie w Mistrzostwach, patrząc jak Tiger Woods zakłada zieloną marynarkę, wciąż wydaje się, że to sen, ale jestem tutaj i jakie to wspaniałe uczucie i jestem bardzo podekscytowany. ”

masters 2020 2

Jego wynik na 72 dołkach,  to najniższy wynik w historii turnieju, który rozegrano 84 razy. Złamał wynik, który poprzednio posiadali Tiger Woods (1997) i Jordan Spieth (2015).

masters2020 masters2020 1

You may also like

Comments are closed.