Faldo Series CEE Championship zorganizowany przez First Warsaw Golf  o randze turnieju kwalifikacyjnego dla Europy Środkowo- Wschodniej został objęty patronatem przez Polski Związek Golfa oraz Professional Golfers Association.   Zwycięzcy wszystkich grup wiekowych otrzymali kwalifikację do European Grand Final, który odbędzie się w Al Ain Equestrian Shooting & Golf Club w Abu Dhabi we wrześniu 2018 roku.

O kwalifikację do Finału w 3- dniowym turnieju, posiadającym ranking WAGR walczyli Juniorzy ( od 12 do 21 lat ) z 6 krajów a prezentowany przez nich poziom HCP wyglądał naprawdę imponująco. 60% uczestników turnieju to Juniorzy o jednocyfrowym HCP.
Turniej rozgrywany był z żółtych i złotych tee  – chłopcy , czerwone i niebieskie tee – dziewczęta,  w fromacie strokeplay brutto.

Poza rodzicami i trenerami młodych Zawodników dopingował również Matthew Faldo – syn Sir. Nicka Faldo oraz jego osobisty Trener Keith Wood, który podczas 3-dniowego turnieju udzielał lekcji w First Warsaw Golf.

Dodatkowym utrudnieniem w grze na tym wymagającym strategicznej gry polu były dość trudne – burzowe warunki pogodowe , które utrzymywały się przez cały turniej.

Ostatecznie na podium Zwycięzców stanęli Juniorzy z 5 krajów w tym jedne Polak z klubu Tokary:

Boys Under 21 – Adam Sangala, Słowacja wynik 238
Girls Under 21 – Jucmane Marija Luize, Kazachstan  221  – najlepszy wynik całego turnieju
Boys Under 18 – Balatka Adam  Czechy, wynik 234
Boys under 16- Masymilian Biały, Polska wynik  240
Girls under 16 -Jumagulova Rivekka 222

Zapytaliśmy Maksymiliana o jego wrażenia z Turnieju

Golfguru.pl : Dlaczego  Faldo? Dlaczego wziąłeś udział w tym turnieju ?

MB: Ponieważ wiedziałem, że to międzynarodowy turniej dla dobrze grających juniorów i moim cele było się zakwalifikować na finał i udało mi się na szczęście.

Golfguru.pl : jak Ci się grało tutaj w First Warsaw Golf ?

MB: Pierwsze dwa dni bardzo dobrze. Natomiast w ostatni dzień niestety się nie popisałem, ale jednak udało wywalczyć zwycięstwo.

Golfguru.pl: Konkurencja była silna?

MB: Tak silna, my z kolegą Bartkiem Boguszem odstawiliśmy trochę stawkę, ale cały czas do ostatniego uderzenia presja.


Fundacja Faldo, która jest załozycielem Faldo Series  to organizacja non – profit od lat zajmująca sie promocją golfa wśród juniorów na całym świecie.
Stworzona w 1996 roku seria Faldo ma na celu stworzenie dostępu do sportu dla młodszych odbiorców poprzez lokalne inicjatywy na swoich turniejach.

First Warsaw Golf od kilku lat organizuje polska edycję juniorskiego turnieju U.S Kids ( turniej odbędzie się 13-14 sierpnia)  w 2018 roku First Warsaw postanowiło poszerzyć ofertę juniorskich turniejów o prestiżowy Turniej FALDO Series , który skierowany jest do starszych dzieci.  Klub planuje kontynuować organizację Kwalifikacji Faldo Series dla  Europy Środkowo-Wschodniej w nadchodzących sezonach.

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.