Golf na Gran Canarii

Idealne warunki atmosferyczne gwarantują Gran Canarii miano idealnej golfowej destynacji. Mamy możliwość uprawiania naszej ulubionej dyscypliny 365 dni w roku. Dodatkowym atutem tej wyspy jest fakt, że większość dostępnych pól golfowych jest stosunkowo nowa, co oznacza, że są to nowoczesne obiekty przygotowane z myślą o bardzo wymagających golfistach.

Aktualnie wyspa dysponuje 8 polami golfowymi, z których każde jest zaprojektowane przez najlepsze firmy projektowo budowlane z branży. Eksperci oceniają kilka z pól na wyspie jako jedne z najlepszych w Hiszpanii.

Real Club de Golf de Las Palmas

Wybudowane przez Brytyjskiego imigranta w roku 1891, pole Real Club de Golf Las Palmas to aktualnie najstarsze pole golfowe w Hiszpanii. Położone na południe od Pico de Bandama pole jest charakterystyczne z uwagi na przepiękne widoki na wulkaniczny krater Caldera de Bandama. Zaprojektowane zostało przez Rossa Mackenzie mające PAR 71, 18 dołkowe pole z dwoma putting greenami, pitching greenem, wieloma instruktorami , proshopem, wypożyczalnią samochodów, restauracją i wyśmienitym wyborem win. Dodatkowo mamy do dyspozycji 2 korty tenisowe, obszar do jazdy konnej i basen.

Las Palmeras Golf

Zaprojektowany przez Antonio Garcia Garrido to 18 dołkowe pole PAR 54 zostało otwarte w roku 2016. Głównym atutem jest położenie w centrum miasta, Las Palmeras daje nam także możliwość podziwiania widoków na plażę Centaras i ocean Atlantycki. Na obiekcie znajduje się putting green o powierzchni 1000 m2 i strefa do treningu chipowania. Mamy do dyspozycji KIDS CLUB z opieką nad dziećmi, snack bar, restaurację z tarasem. 

El Cortijo de Campo

To pole które było gospodarzem dla wielu ważnych międzynarodowych turniejów mistrzowskich a także Peugeot Oki Tour , Professional Senior i Women’s Spanish Championship. Zaprojektowane zostało przez Blaka Stirlinga ( głównego projektanta słynnego z firmy Pete Dye) i Marco Martina. To 18 dołkowe pole o PARZE 72 wyróżnia się bardzo szybkimi greenami, wieloma pozycjami tee boxów dokładnie w ilości 6 co daje wiele możliwości i pozwala czerpać przyjemność z gry dla graczy o różnych umiejętnościach. Na polu mamy także 6 jezior i ponad 600 bardzo starych palm, które bardzo często stają się przeszkodą podczas naszej rundy golfa. Na obiekcie są także akademia golfa, mini pole, chipping green, putting green, bunkier treningowy a także melexy i wypożyczalnia kijów golfowych.

Oasis Golf

Znawcy branży oceniają to 18 dołkowe pole PAR 54 jako mini repliką słynnych amerykańskich pól golfowych jako jeden z lepszych ich odpowiedników na świecie. Wiele przeszkód  w tym spektakularne jeziora, bunkry kształtują świetny pejzaż od tee do greenu. Jako jedyne oświetlone pole na wyspie przyciąga wielu golfistów w okresie kiedy wysokie temperatury w lecie utrudniają w posiadaniu pełnej przyjemności z gry. Na miejscu jest Proshop, restaurację, wypożyczalnię sprzętu a także KIDS ClUB.

Maspalomas Golf

Kiedy projektant Ross Mackenzie przyjechał aby zaprojektować to pole wziął pod uwagę otaczające pole piękne wydmy. W końcowym efekcie pole jest płaskie w szerokimi fairwayami. Nawet w gorące dni bliskość z morzem i częste nadmorskie bryzy sprawiają, sprawiają że runda na tym polu jest zawsze niezapomnianym przeżyciem. 18 dołkowe pole PAR 73 było gospodarzem wielu znamienitych turniejów. Na terenie obiektu znajdziemy practice green, driving range, trenerów, wypożyczalnie sprzętu, proshop i restaurację.
Anti Tauro Golf

Pole Anti Turfo nieoposal miasta Mogan na południowym wybrzeżu wyspy. Do dyspozycji mamy 9 dołków, PAR 27 pitch and put, które zostały otwarte w roku 2001 i nowo wybiudowane 18 dołkowe pole które posiada wspaniałe zbiorniki wodne z krystalicznie czystą wodą i ogromną różnorodność fauny i flory. Widoki na góry zapierają dech w piersiach. Oprócz driving rangu i putting greenu mamy do dyspozycji  kawiarnię .

Meloneras Golf

Bardzo ciekawe pole które zostało zbudowane w zatoce Meloners na południu wyspy. Zaprojektowane przez Rona Kirbiego 18 dołkowe pole z PAR 71 gdzie na 9 dołkach mamy przepiękne widoki gór a na pozostałych 9 dołkach widoki na ocean. Projekt pola jest bardzo atrakcyjny dla oka a także przemyślany tak aby dać nam czas na rozgrzewkę na pierwszych łatwiejszych dołkach i przechodząc do znacznej trudniejszych. Każdy detal na polu jest przemyślany a melexy  wyposażone zostały w system GPS który pomaga nam w trakcie gry,

Salobre Golf Resort

Pola w resorcie Salobre są najnowszą ofertą golfową na wyspie. Położone w przepięknej scenerii z przełęczami i wulkanicznym ukształtowaniem terenu typowym dla południowej części wyspy. Z drugiej strony kontrastujący zielony kolor pola daje spektakularny efekt wizualny. Pierwsze pole South zaprojektowane zostało przez Rolanda Faure jest interesującą i wymagającą propozycją o całkowitej długości pola przekraczającej 6000 m. Drugie z pól North jest zdecydowanie trudniejsze przez wielu nazywane jest Bestią. Zaprojektowane przez Rona Kirby jest polem 18 dołkowym PAR  72 . Na terenie resortu znajdziemy akademię golfa, practice area, driving range, putting green, wypożyczalnię kijów golfowych, melexy, część relaksacyjną  z hydro masażami, proshop i restaurację z tarasem.

 

W ciągu ostatnich 2 lat Wyspy kanaryjskie stały się ulubioną destynacją zimową wśród mieszkańców Europy i jest to w pełni zasłużona pozycja.

 

 

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.