W sobotę odbyła się 88. edycja Gali Mistrzów Sportu – i z pewnością przyniosła niespodziankę dla osób dla których gra w golfa jest nieznanym sportem

Sportowcy  w 2022 znów roku byli zdeterminowani, aby odcisnąć swoje piętno w sporcie  i udowodnić swoją wartość.

Wiele emocji po raz kolejny wywołało głosowanie w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku . W plebiscycie wyłanianych jest 10 najlepszych polskich zawodników (pod uwagę brane są kobiety i mężczyźni we wszystkich dyscyplinach), z których jeden zostaje uznany za sportowca roku.

Wśród tej rywalizacji nominowany był również  Adrian Meronk i ku wielkiemu zaskoczeniu znalazł się w finałowej dziesiątce, ostatecznie  zajmując siódme miejsce w plebiscycie “Przeglądu Sportowego” , wyprzedzając uznanych sportowców, takich jak Paweł Fajdek i Katarzyna Wasick

Adrian Meronk ma za sobą niezwykły rok 2022. Jako pierwszy polski golfista, który przebił się do czołowej 50 światowego rankingu, został zaproszony na turniej Masters.

Meronk we wszystkich w golfie jest pierwszym Polakiem i tak było również w Plebiscycie gdzie golf po raz pierwszy jako dyscyplina pojawił się w rankingu i to na tak wysokim miejscu.

golfguru adrianmeronk

Foto: Adam Starszyński, Pressfocus

Cieszę się z tego miejsca i bardzo dziękuję tym, którzy oddali na mnie głosy i którzy mi kibicują. Bardzo żałuję, że nie mogę być z wami osobiście, ale już trenuję do kolejnego turnieju, który zaczyna się w przyszłym tygodniu. Jest mi niezmiernie miło, że znalazłem się wśród tak wybitnych sportowców i bardzo się cieszę z tego wyróżnienia — powiedział 29-latek.
Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że moja obecność w tym plebiscycie przyczyni się do popularyzacji golfa w Polsce i będziemy mogli widywać się na polach golfowych, na które wszystkich serdecznie zapraszam — zakończył nasz golfista.

W czasie gali wiele osób usłyszało  po raz pierwszy nazwisko Meronka co na pewno przełożyło sie na zainteresowanie golfem. Oby więcej takich sukcesów

golfguru trendy

 

You may also like

Comments are closed.