Już 3 września na polu Black Water Links w Tarnowie Podgórnym rozegrany zostanie Turniej o tytuł Mistrza Pola natomiast w dniach 10-11 września 2022 roku na polu rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie oraz Mistrzostwa Wielkopolskiego Klubu Golfowego

Początek lipca był dla wielkopolskiego golfa szczególnym momentem. Po kilku latach intensywnych prac w Rumianku/gm. Tarnowo Podgórne, pierwsze pełnowymiarowe pole golfowe w regionie doczekało się oficjalnego Otwarcia. Jeszcze przed tym wydarzeniem do Stowarzyszenia Black Water Links należało około 450 członków.

„Dziś, dwa miesiące po najważniejszym dla nas momencie na kartach historii tego pola golfowego, możemy już mówić o niemal 540 członkach Stowarzyszenia. Oznacza to, że jesteśmy największym klubem golfowym w Polsce” – komentuje Tomasz Zembrowski, Dyrektor Sportowy Black Water Links. „Od początku istnienia naszego pola zależało nam na popularyzacji tej wyjątkowej dyscypliny sportowej. Golf jest sportem dla każdego i na Black Water Links chcemy to udowodnić” – dodaje Tomasz Zembrowski.
Turniej o tytuł Mistrza Pola

Pełnowymiarowe pole oznacza także możliwość zorganizowania Mistrzostw, a więc szansę, której Black Water Links nie miało do tej pory. To historyczne wydarzenie dla Klubu BWL, ponieważ pierwszy raz Mistrzostwa Klubu odbędą się na polu Black Water Links. Co istotne, nie trzeba być członkiem Klubu, aby wziąć w nich udział.

„Zdecydowaliśmy się na formułę Open, ponieważ chcemy, aby odwiedzili nas także golfiści z innych klubów. Mistrzostwa to doskonała okazja, aby w duchu sportowej rywalizacji móc nawiązać nowe znajomości. W końcu łączy nas golf” – komentuje Waldemar Rumiński, Dyrektor Zarządzający Black Water Links.

 

BWL Golfguru PawelJaskólkaFotografia2 2

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie oraz Mistrzostwa Wielkopolskiego Klubu Golfowego

Choć Wielkopolski Klub Sportowy nie jest liczną organizacją, Mistrzostwa każdego roku gromadziły ponad stu zawodników. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i stanowiła początek nowego rozdziału dla wielkopolskich miłośników golfa. Rozgrywki odbywały się cyklicznie przez trzy lata, aż do roku 2019. Dalsze plany powstrzymała pandemia.

„Niesprzyjające okoliczności związane z wybuchem pandemii COVID-19 skutecznie uniemożliwiły nam zorganizowanie kolejnej edycji Mistrzostw, jednak co najważniejsze, nie stłamsiło to w nas ducha rywalizacji i zamiłowania do golfa. Cieszymy się, że po krótkiej przerwie możemy wrócić na pole i spotkać się z golfistkami i golfistami, bo to właśnie dla nich organizujemy Mistrzostwa” – podkreśla Tadeusz Ratajczak.

Czwarta edycja golfowego wydarzenia jest historyczna, ponieważ po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski i Mistrzostwa Wielkopolskiego Klubu Golfowego odbędą się właśnie w Wielkopolsce.

„Pierwsze trzy edycje miały miejsce poza terenem naszego województwa. Powodem był brak pełnowymiarowego pola golfowego w regionie” – tłumaczy Maciej Odzimek, Członek Zarządu WKG.
„Otwarcie 18-dołkowego pola Black Water Links w gminie Tarnowo Podgórne wyzwoliło w nas nowe pokłady sportowego optymizmu. Zorganizowanie IV edycji wydarzenia stało się dla nas oczywistym wymogiem chwili” – dodaje Zbigniew Lubka, Członek Zarządu WKG.

BWL Golfguru 1

You may also like

Comments are closed.