1. Bardzo wysokie uderzenie wedgami i ironami
  Czasem musimy uderzyć piłkę znacznie wyżej niż normalnie. Sytuacja tak występuje, gdy drogę do greenu lub fairway (dog legi) zagradzają nam wysokie drzewa i nie da się zagrać ani uderzenia z bardzo niska trajektorią, ani uderzenia typu Fade czy Draw (patrz dalej).
  Czasem chcemy również aby piłka spadła z wysoka na green zatrzymując się jak najszybciej.
  Wtedy gramy uderzenie z wyższą niż normalna trajektorią lotu.
  Jest to uderzenie znacznie trudniejsze od niskiego, gdyż wymaga luźnych nadgarstków oraz istnieje ryzyko uderzenia ziemi przed piłką.
  Pierwszą rzeczą którą należy wykonać, to przyspieszyć swing, gdyż aby piłka poleciała wyżej, to prędkość łopatki kija musi być większa.
  Pozycja piłka powinna być pośrodku postawy lub minimalnie z przodu.
  Jednak należy pamiętać, że inna pozycja piłki (z przodu) to ryzyko uderzenia w ziemię przed piłką oraz uderzenia typu pull. Dlatego bardzo ważne jest przesunięcie ciężaru ciała w Forward swingu i bardzo dobry, nie za szybki rytm uderzenia.
  Kluczową sprawą jest też rozpoczęcie całego Forward swingu dolna częścią ciała. Jakikolwiek gwałtowny czy szybki ruch rękami na początku Forward swingu, może spowodować zbyt szybkie otwarcie kąta pomiędzy rękami a shaftem kija, a w konsekwencji uderzenie przed piłką w ziemię
  Release powinno być bardzo swobodne i luźne, a po uderzeniu kij powinien unieść się bardzo wysoko, im dłuższe Follow through tym wyższy lot piłki.


 

cdn…

You may also like

Comments are closed.