Grają w nim gwiazdy sportu, sceny i telewizji, a przede wszystkim ambitni amatorzy golfa w Polsce. Podczas 11 turniejów eliminacyjnych w 2019 roku walczyli o to, żeby awansować do finału. 

W ciągu roku w eliminacjach Santander Polish Masters zagrało ponad 1300 zawodników i zawodniczek. Przeszli wzdłuż 11 pól golfowych, a to oznacza, że wszyscy uczestnicy razem pokonali dystans 10400 km. To tak jakby przebiec 246 maratonów. Wypili przy tym co najmniej 2250 litrów wody.

Trzy dni rywalizacji

Mastersi będą mieli mniej do przejścia, ale jednocześnie staną przed ostatnim, najważniejszym sprawdzianem. Finał tegorocznych zawodów zostanie rozegrany równolegle na polach Sobienie Królewskie G&CC oraz First Warsaw Golf i potrwa trzy dni, od piątku do niedzieli.

Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o 18 wyjazdów na zagraniczny turniej Santander Polish Masters. Mastersi mogą liczyć także na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W finale weźmie udział ponad 200 osób. Wśród zawodników znajdziemy znane twarze, które pokochały golf, w tym m.in.: były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Iwan, były hokeista NHL i olimpijczyk Mariusz Czerkawski, satyryk i tekściarz Rafał Bryndal, mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental, a także snowboardziści Michał Ligocki oraz Mateusz Ligocki.

Turniejowi patronuje Adrian Meronk – obecnie najlepszy polski zawodowiec, który z powodzeniem startuje w turniejach rangi Challenge Tour oraz European Tour.

Pożądany turniej

Tegoroczny cykl Santander Polish Masters cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Już w pierwszy weekend od otwarcia zapisów w sezonie 2019 wyprzedano 500 miejsc. Niemal na każde z 11 eliminacji miejsca kończyły się na długo przed ich startem, a chętni do gry zapisywali się na listy rezerwowe, licząc na to, że ktoś zrezygnuje.

– Jesteśmy częścią projektu, który dla polskich golfistów jest jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Dla nas to zupełnie nowa przygoda sportowa, ale już teraz wiemy, że fascynująca i z ogromnym potencjałem. Zarówno pod względem sportowym – coraz więcej Polaków spędza czas wolny na pięknych polach golfowych w całym kraju – jak i biznesowym. To świetna okazja do rozwijania istniejących relacji i oczywiście nawiązywania nowych – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych w Santander Bank Polska.


 

Santander Polish Masters i polski golf w liczbach:

  • 11 turniejów eliminacyjnych
  • 11 pól golfowych w całym kraju
  • 3-dniowy finał na dwóch polach równocześnie
  • Nawet 120 osób rywalizujących w czasie jednego turnieju eliminacyjnego
  • Ponad 200 osób rywalizujących w finale
  • 25 tys. osób grających w golfa w Polsce
  • 20% – wzrost liczby zarejestrowanych golfistów co roku

You may also like

Comments are closed.