Kadra narodowa golfistów juniorów we Wrocławiu. Walczą o puchar 

We wtorek wystartował nowy w Polsce turniej golfowy Kram Junior Open. W zawodach we Wrocławiu bierze udział niemal cała kadra narodowa kraju. To oznacza wysoki poziom rozgrywek, a jest o co walczyć.

W turnieju Kram Junior Open gra ponad 50 juniorów. Na liście uczestników znajduje się prawie cała kadra Polski juniorów: Maria Żrodowska, Kuba Dymecki​, Nicole Polivchak, Kuba Urbański, Bartosz Plackowski, Wojciech Chyliński​. Przyjechali do Wrocławia, żeby sprawdzić swoje umiejętności w starciu z innymi juniorami, a wielu z nich na pewno zawalczy o nagrody i wyróżnienia.

Jedyny taki turniej

Kram Junior Open, mimo że jest młodym turniejem, będzie się liczył w światowym rankingu World Amateur Golf Ranking. To jedna z najważniejszych klasyfikacji i duże wyróżnienie dla golfistów. Mają oni szansę zaistnieć obok innych golfistów ze świata, zbierać punkty i piąć się coraz wyżej.

Oprócz włączenia do rankingu WAGR, zawodnicy mają szansę wygrać opłacone zaproszenie na jeden z turniejów Global Junior Golf. Zwycięzcy przyjdzie się tam zmierzyć z zawodnikami z całego świata. Kram Junior Open to jedyny juniorski turniej w Polsce oferujący dziką kartę na Global Junior Golf.

– Chcemy, aby turniej był jednym z fundamentów w rozwoju młodych golfistów – mówi Zbigniew Przybysz, prezes firmy Kram, która jest głównym sponsorem Kram Junior Open. – Najważniejsza przy tym jest sportowa rywalizacja młodzików, którzy chcą szkolić swoje umiejętności i rozwijać się od najmłodszych lat.

 

Wrocław kształci golfistów

Kram Junior Open rozgrywany jest na polu Toya Golf & Country Club. Tutaj karierę rozpoczynał Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jan jr Szmidt, którzy postanowili zostać ambasadorami turnieju Kram Junior Open. Obecnie to najgłośniejsze nazwiska w polskim golfie. Z uwagi na sukcesy nazywani są trzema muszkieterami.

Kram Junior Open potrwa do czwartku, kiedy wyłoniony zostanie zwycięzca.

 

You may also like

Comments are closed.