Adrian Meronk wystąpi w dn. 4-7 listopada 2016 r. w drugiej rundzie Qualifying School na polu Campo de Golf El Saler w Walencji (Hiszpania). Stawką jest m.in. awans do zawodowego cyklu European Tour w przyszłym sezonie. Dla najlepszego polskiego golfisty to jeden z najważniejszych turniejów w tym roku.

 

23-letni wrocławianin w październiku zadebiutował w zawodowym golfie i to od razu w legendarnym Alfred Dunhill Links Championship w ramach cyklu European Tour. Najlepszy polski golfista, w parze z Johanem Eliaschem, uplasował się na 2. miejscu w rywalizacji drużynowej. Nasz kraj jeszcze nigdy nie miał swojego reprezentanta w turnieju o takiej randze.

Meronk rozpoczyna walkę o stałe miejsce w European Tour w przyszłym sezonie. Od startu w Q School jest uzależniony jego harmonogram startów na cały 2017 rok. Celem jest awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Pierwsza runda kwalifikacji odbyła się we wrześniu, ale Meronk mógł pominąć ten etap ze względu na wysoką pozycję rankingową w rankingu WAGR (Światowy Ranking Golfistów-Amatorów). Przed przejściem na zawodowstwo, Polak był ósmym amatorem na świecie.

W ramach drugiej rundy Q School, w Hiszpanii odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne. W kolejnym, finałowym etapie znajdzie się ok. 80 najlepszych zawodników. Meronk wystąpi na polu Campo de Golf El Saler w Walencji. Obiekt położony nad brzegiem Morza Śródziemnego jest bardzo wymagający, a w przeszłości gościł już turnieje rangi European Tour.

Przez ostatnie tygodnie koncentrowałem się wyłącznie na starcie w Walencji. Trenowałem bardzo ciężko z nadzieją, że kolejny szczyt formy osiągnę właśnie na początku listopada. Najbliższy turniej ma dla mnie niezwykle istotne znaczenie. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, w przyszłym sezonie na stałe zagoszczę w European Tour i taki mam teraz cel. Jadę do Hiszpanii z konkretnym zadaniem do wykonania – powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

 

Turniej drugiej rundy Q School w Walencji z udziałem Meronka odbędzie się w dn. 4-7 listopada br. Trzecia, a zarazem finałowa runda zostanie rozegrana w dn. 12-17 listopada na polu PGA Catalunya. Stawką będzie bezpośredni awans do European Tour 2017.

You may also like

1 Comment

  1. Szkoda, że transmisji nie ma 🙂 najważniejsze by Adrian zagrał tak jak potrafi, wtedy na pewno zobaczymy go w następnej rundzie

Comments are closed.