W trzeciej edycji Turnieju PB Golf Cup wzięło udział 120 pasjonatów golfa, w tym liczne grono prenumeratorów i partnerów Pulsu Biznesu

Gospodarzem spotkania, podobnie jak w ubiegłych latach, było pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

PB CUP 2021 Golfguru 10

PB CUP 2021 Golfguru

– Po raz pierwszy od długiego czasu spotykaliśmy się offline w tak dużym gronie, a do tego w fantastycznych okolicznościach – z możliwością wspólnej gry. Przez ostatnie miesiące komunikowaliśmy się głównie online, teraz mogliśmy więc swobodniej porozmawiać. Przyjemność ze spotkania była ogromna, tym bardziej, że golf to wspaniały sport, forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu, odpoczynek i sposób na odprężenie po pracy – podkreśla Artur Wiza, wiceprezes Asseco Poland.

– Czas pandemii pokazał, że nie można zbudować relacji z ludźmi na ekranie komputera. A golf bardzo pomaga w nawiązywaniu i budowaniu kontaktów międzyludzkich i biznesowych, jest też świetną formą ich weryfikacji. Golfista po kilku godzinach gry jest jak szyba, na której widać każde zadrapanie i każdą plamkę. Uwypukla się to, jaki człowiek jest w istocie, czy szanuje reguły i swoich partnerów – mówi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i prezes stowarzyszenia instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych PGA Polska.

W tym roku po laur zwycięstwa w kategorii głównej: Open – Strokeplay Brutto mężczyzn sięgnął Sławomir Komoński, były wieloletni bankowiec, dziś koncentrujący się na własnej działalności. Do zwycięstwa potrzebował 75 uderzeń, tuż za nim w klasyfikacji turnieju uplasowali się Tomasz Piecyk (z wynikiem 76) i Leszek Fibakiewicz (77).

– W golfa gram od ok. 20 lat. To sport, który w pracy w bankowości pomagał mi w nawiązywaniu relacji z klientami. Bardzo go polecam, bo daje możliwość poznania ludzi także od strony pozazawodowej – w kontekście zasad to najbardziej dżentelmeński sport. To również fantastyczna forma kontaktu z przyrodą – mówi Sławomir Komoński.

Dorota Ciesielska, architekt (zwycięstwo w kategorii Open – Strokeplay Brutto kobiet) podkreśliła, że golf może być idealnym sportem także dla pań, co obecnie w Polsce jest mocno promowane, m.in. poprzez zniżki i bonusy zwiększające dostęp do klubów golfowych, turniejów i treningów. Również dla niej w golfie najważniejsze są: czas spędzany na świeżym powietrzu, bliskość przyrody, aktywność fizyczna i współzawodnictwo.

PB CUP 2021 Golfguru 9

PB CUP 2021 Golfguru

Na liście najlepszych w tegorocznym turnieju PB Golf Cup znaleźli się ponadto: Paweł Wyrzykowski (3/4 HCP Strokeplay Netto 0-12, mężczyźni i kobiety), Piotr Mazurkiewicz (3/4 HCP Stableford Netto 12,1-24) oraz Marek Tworkowski (3/4 HCP Stableford Netto 24,1-36). Dodatkowo w ramach turnieju odbył się m.in. konkurs puttowania, a wszystkie osoby towarzyszące zawodnikom, które chciały po raz pierwszy spróbować sił w tym sporcie, przeszły trening w akademii golfa pod okiem doświadczonego trenera Grzegorza Zielińskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski i zwycięzcy wielu krajowych i zagranicznych turniejów.

Wyniki turneju:

Stroke Play Brutto Open – Najlepszy Mężczyzna
I — Sławomir KOMOŃSKI (75)
II — Tomasz PIECYK (76)
III — Leszek FIBAKIEWICZ (77)

Stroke Play Brutto Open – Najlepsza Kobieta
I — Dorota CIESIELSKA (85)
II — Alicja BERDEL-GIL (96)
III — Iwona ZBOROWSKA (102)

3/4 HCP Stroke Play Netto 0-12 mężczyźni i kobiety
I — Paweł WYRZYKOWSKI (73)
II — Janusz PAŁUCKI (75)
III — Jakub ŻELAZNY (75)

3/4 HCP Stableford Netto 12,1-24 mężczyźni i kobiety
I — Piotr MAZURKIEWICZ (39)
II — Jakub FIBAKIEWICZ (39)
III — Maciej FIBAKIEWICZ (38)

3/4 HCP Stableford Netto 24,1-36 mężczyźni i kobiety
I — Marek TWORKOWSKI (39)
II — Mateusz KRUPCZYŃSKI (35)
III — Andrzej ZAZDROSIŃSKI (35)

Konkurs Puttowania Kobiet
Dorota CIESIELSKA

Konkurs Puttowania Mężczyzn
Piotr MAZURKIEWICZ

Nearest to the Pin Kobiet
Marta BINKOWSKA

Nearest to the Pin Mężczyzn
Mariusz GIL

The Longest Drive Kobiet
Bogusława CZARNOWSKA

The Longest Drive Mężczyzn
Maksymilian FIZEK

PB CUP 2021 Golfguru 8

PB CUP 2021 Golfguru

You may also like

Comments are closed.