W tureckiej Antalyi ogromny sukces polskiego golfa! Reprezentant naszego kraju – Mateusz Gradecki zdobył pierwsze miejsce, wyraźnie prowadząc przez trzy z czterech dni rywalizacji turnieju MVK Turkish Amateur Open Championship 2017. Mateusz z wynikiem 70, 66, 74, 67 uderzeń w poszczególnych rundach (-11) zapewnił sobie w ten sposób tytuł Międzynarodowego Mistrza Turcji a także możliwość startu w zawodowym turnieju cyklu Challenge Series, który w przyszłym roku odbędzie się w Turcji.  

Wygrana w Mistrzostwach Turcji to kolejny krok Mateusza Gradeckiego od pozycji najlepszego polskiego golfisty – amatora w kierunku dobrego debiutu w roli zawodowego golfisty. Dotychczasowa rywalizacja Gradeckiego wśród profesjonalnych golfistów pozwala z optymizmem patrzeć na jego następne starty.

„Jestem bardzo zadowolony z mojej gry w Turcji. Dopisała pogoda, mieliśmy tu znakomitą sportową atmosferę, która pozwoliła mi skoncentrować się na dobrej grze i osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Cieszę się, że wyciągam wnioski z moich poprzednich gier i z każdą rundą czuję się coraz mocniejszy w rywalizacji. W Turcji od początku turnieju plasowałem się w czołówce, cieszę się, że dobrze wytrzymałem presję i utrzymałem się na topie do finału zawodów” powiedział Mateusz Gradecki.

W MVK Turkish Amateur Open Championship 2017 rywalizowało 61 golfistów z całego świata (m.in. z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Finlandii, Libii i USA) w tym trzech reprezentantów Polski. Turniej odbywał się na polu Gloria Golf Resort w Belek, określanej jako turecka stolica golfa. Mistrzostwa trwały cztery dni, każdego dnia rozgrywano jedną, 18-dołkową rundę. Po trzech dniach nastąpił tzw. cut – do czwartej, finałowej rundy zakwalifikowano 40 najlepszych zawodników.  Łącznie przez cztery dni każdy z golfistów  rozegrał 72 dołki, oddając łącznie około 290 uderzeń. Mateusz Gradecki – jako zwycięzca turnieju, uzyskał prawo do gry w przyszłorocznym turnieju zawodowej serii Challenge Series, który odbędzie się w Turcji.

Zwycięstwo w MVK Turkish Amateur Open Championship 2017 to kolejny dobry start Mateusza Gradeckiego w ostatnich tygodniach. Wcześniej, w połowie września, zawodnik zajął znakomite drugie miejsce w turnieju pierwszego etapu kwalifikacji do European Tour na polu Fleesensee Golf&Country Club w Niemczech. Na początku września Gradecki zajął trzecie miejsce w  turnieju Wrocław Open, rozgrywanym ramach zawodowego cyklu Pro Golf Tour na polu golfowym Pałacu Brzeźno.

 

Golf Guru
Szukamy właśnie Ciebie Kogo poszukujemy? Każdego! Nie patrzymy na wiek, nie patrzymy na doświadczenie.Przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami, pod warunkiem, że Twój tekst zwali nas z nóg i wprowadzi w stan przedzawałowy.Nie czekaj i napisz do nas już teraz!

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.